Lider pokonany

Michał Goliński z Zagłębia (nr 77) strzelił Podbeskidziu wczoraj dwie bramki
Michał Goliński z Zagłębia (nr 77) strzelił Podbeskidziu wczoraj dwie bramki FOT.POLSKA GAZETA WROCŁAWSKA
Liderujące w I lidze Podbeskidzie doznało pierwszej porażki. Podopieczni trenera Marcina Brosza nie przegrali jednak z byle kim, ale z drużyną, która karnie została wyrzucona z ekstraklasy i chce do niej jak najszybciej wrócić.

Gospodarze, grający na stadionie w Polkowicach, zdobyli pierwszą bramkę już po kwadransie gry. Robert Kolendowicz dograł do Ilijana Micanskiego, a Bułgar znany z Odry Wodzisław, pokonał Łukasza Merdę. Po sześciu minutach było już 2:0 dla Zagłębia. Tym razem Szymon Pawłowski dogrywał do Michała Goliń-skiego, a ten z pięciu metrów trafił do siatki Podbeskidzia. Trener Marcin Brosz starał się coś zmienić wprowadzając Martina Matusa za Marcina Hirsza. Właśnie Matus przed przerwą uderzył z woleja, ale był zablokowany. Ponownie rezerwowy gości dał znać o sobie pięć minut po przerwie, kiedy uderzył z ostrego kąta. Bramkarz Zagłębia, Aleksander Ptak zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Strzelał też Łukasz Matusiak, a piłka przeleciała obok słupka.

Gdy wydawało się, że bielszczanie mają szansę na bramkę kontaktową, otrzymali trzeci cios. Goliński strzelił z rzutu wolnego zza pola karnego, tak dokładnie w okienko, że Merda był bez szans - 3:0. Podbeskidzie odpowiedziało jednak już po trzech minutach. Z rzutu wolnego dośrodkował Grzegorz Pater, a Maciej Szmatiuk wślizgiem skierował piłkę do siatki - 3:1. Chwilę później gościom pomogło szczęście. Michał Osiński wybił futbolówkę z linii bramkowej, po uderzeniu Kolendowicza. Im bliżej końca meczu, tym tempo gry było wolniejsze, a gracze Podbeskidzia tracili wiarę w odwrócenie wyniku. Pierwsza porażka w tym sezonie stała się faktem.

Bramki 1:0 Ilijan Micanski (15), 2:0 Michał Goliński (21), 3:0 Michał Goliński (58), 3:1 Maciej Szmatiuk (61)