Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lidl, Biedronka i Żabka wycofują lody ze sprzedaży w sklepach. Nie wolno ich jeść. Są skażone toksycznym związkiem

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Sklepy takie jak Lidl, Biedronka, czy Żabka wycofują ze sprzedaży partie lodów z powodu zanieczyszczenia chemicznego.- Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona. W związku z powyższym "FF Marka Własna" Sp. z o.o. zdecydowała o konieczności wycofania nw. produktów, które zostały wyprodukowane i wprowadzone do obrotu zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu surowca - informuje Główny Inspektor Sanitarny.Zobacz wycopfane ze sprzedaży lody wraz z serią i datą przydatności do spożycia.  Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Sklepy takie jak Lidl, Biedronka, czy Żabka wycofują ze sprzedaży partie lodów z powodu zanieczyszczenia chemicznego.- Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona. W związku z powyższym "FF Marka Własna" Sp. z o.o. zdecydowała o konieczności wycofania nw. produktów, które zostały wyprodukowane i wprowadzone do obrotu zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu surowca - informuje Główny Inspektor Sanitarny.Zobacz wycopfane ze sprzedaży lody wraz z serią i datą przydatności do spożycia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Lody Gelatelli, Diuna i Augusto są skażone chemicznie. Dlatego Lidl, Biedronka, Żabka, delikatesy, superkarkety i inne sklepy spożywcze prowadzą akcję usuwania ze sklepów całych partii lodów Augusto i Gelatelli zgodnie z decyzją Głównego Instytutu Sanitarnego. GIS ostrzega przed przed różnymi lodami, które zostały dopuszczone do sprzedaży. Nie wolno ich spożywać - podczas produkcji użyto zanieczyszczonego składnika. Masz takie lody w domu? Sprawdź nazwę, numer partii i datę spożycia.

Lody wycofane ze sklepów

Główny Inspektor Sanitarny informuje o kolejnych produktach, które trafiły do sprzedaży, a nie należy ich spożywać. DO GIS zgłosiła się "FF Marka Własna" Spółka z o. o., by poinformować o wycofaniu wyprodukowanych przez nią lodów.

Powód? W produkcji lodowych przysmaków użyto składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

Ze sprzedaży wycofano 13 różnych rodzajów lodów Gelatelli, Augusto, Diuna i innych.

KTÓRE LODY WYCOFANO ZE SPRZEDAŻY W LIDLU, ŻABCE i innych sklepach

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

- Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona. W związku z powyższym "FF Marka Własna" Sp. z o.o. zdecydowała o konieczności wycofania nw. produktów, które zostały wyprodukowane i wprowadzone do obrotu zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu surowca - informuje Główny Inspektor Sanitarny.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach o wykryciu wirusa wywołującego wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A) w określonej poniżej partii świeżych truskawek pochodzących z Maroko.Spożycie produktu zanieczyszczonego tym wirusem może wiązać się z ryzykiem wystąpienia wirusowego zapalenia wątroby typu A.Szczegóły dotyczące produktu:Nazwa produktu: Truskawki świeże 500 gNumer partii: 0000/13-3120/2095Kraj pochodzenia: MarokoImporter: Dai Fruits SL Av. Ojos Negros 41, Sagunto, Valencia, 46520, HiszpaniaProdukt był wprowadzany do obrotu w Polsce przez dwa podmioty1. Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn2. REDENBERG Sp. z o.o. ul. Zabrzańska 24 41-700 Ruda ŚląskaProdukt był w obrocie w Polsce prawdopodobnie w dniach 11-12 marca 2024 r.Organy urzędowej kontroli żywności prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów charakterystycznych dla zakażenia WZW typu A należy skontaktować się z lekarzem.

Produkty wycofane przez GIS - ostrzeżenie marzec 2024. Trusk...

Organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji monitorują proces wycofania z rynku ww. partii lodów. GIS ostrzega - nie należy spożywać partii wyrobów określonych w tym komunikacie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nordic walking, ulubiony sport seniorów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera