Liga Europy. Arsenal wbił Valencii trzy gole. Remis Chelsea we Frankfurcie

krk
W pierwszym półfinale LE Arsenal pokonał Valencię 3:1
W pierwszym półfinale LE Arsenal pokonał Valencię 3:1 East News
Liga Europy. Po pierwszych meczach 1/2 finału Ligi Europy najbliżej występu w finale w Baku jest Arsenal. Londyńczycy pokonali u siebie Valencię 3:1 (2:1), a Chelsea zremisowała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:1 (1:1). Rewanżowe spotkania zaplanowano na 9 maja.

1/2 finału Ligi Europy WYNIKI

Spotkanie na Emirates zaczęło się wyśmienicie dla gości. W 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do bramki Petra Cecha skierował Mouctar Diakhaby. Arsenal na straconego gola zareagował w najlepszy możliwy sposób. Nie minął kwadrans, a londyńczycy za sprawą dubletu Alexandre'a Lacazette'a prowadzili 2:1. Wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal na rewanż uda się zatem ze sporą zaliczką, ale na Mestalla czeka go niełatwa przeprawa.

Arsenal - Valencia 3:1 (2:1)

Bramki: Alexandre Lacazette 18', 26', Pierre-Emerick Aubameyang 90' - Mouctar Diakhaby 11'

Arsenal: Petr Cech - Shkodran Mustafi, Sokratis Papastathopoulos, Laurent Koscielny (82' Nacho Monreal), Sead Kolasinac - Matteo Guendouzi (58' Lucas Torreira), Granit Xhaka - Ainsley Maitland-Niles, Mesut Oezil (75' Henrich Mchitarjan), Pierre-Emerick Aubameyang - Alexandre Lacazette.

Valencia: Neto - Cristiano Piccini, Ezequiel Garay, Gabriel, Mouctar Diakhaby, Jose Gaya - Carlos Soler (71' Daniel Wass), Dani Parejo, Facundo Roncaglia, Goncalo Guedes (71' Kevin Gameiro) - Rodrigo Moreno (88' Santi Mina).

Żółte kartki: Diakhaby, Parejo (Valencia).

Eintracht to rewelacja trwających rozgrywek. W 1/8 finału rozprawił się z Interem Mediolan, a w kolejnej rundzie wyeliminował Benficę Lizbona. W starciu z Chelsea niemiecki zespół wywalczył remis, chociaż mecz toczył się pod dyktando przyjezdnych. Eintracht prowadzenie objął w 23. minucie po trafieniu niezawodnego Luki Jovicia. Wyrównał tuż przed przerwą Pedro Rodriguez. W drugiej połowie The Blues powinni przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale szwankowała ich skuteczność. David Luiz z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a dogodnej okazji na bramkę nie zamienił też Ruben Loftus-Cheek.

Eintracht Frankfurt - Chelsea 1:1 (1:1)

Bramki: Jović 23' - Pedro 45'

Eintracht Frankfurt: Kevin Trapp - David Abraham, Makoto Hasebe, Martin Hinteregger - Danny da Costa, Sebastian Rode, Gelson Fernandes (73' Goncalo Paciencia), Simon Falette - Mijat Gacinović (90+2' Jetro Willems), Filip Kostić - Luka Jović.

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Andreas Christensen, Emerson Palmieri - N'Golo Kante, Jorginho, Ruben Loftus-Cheek (82' Mateo Kovacić) - Pedro Rodriguez, Olivier Giroud, Willian (61' Eden Hazard).

Żółte kartki: Hasebe, Fernandes (Eintracht) - Christensen (Chelsea).

Letnie okienko transferowe zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku do wzięcia będą znani piłkarze, których kontrakty wygasają z końcem czerwca. Które gwiazdy są do wzięcia za darmo od 1 lipca?

Gwiazdy do wzięcia za darmo od 1 lipca [TOP 10] ...

Domy gwiazd piłki nożnej. Jak mieszkają Ronaldo, Messi i Lewandowski?