Liga Europy: Piast Gliwice – Ryga 3:2 FC ZDJĘCIA KIBICÓW Wielkie emocje przy Okrzei. Od gwizdów po euforię i brawa na koniec meczu

Liga Europy: Piast Gliwice – Ryga 3:2 FC ZDJĘCIA KIBICÓW
Liga Europy: Piast Gliwice – Ryga 3:2 FC ZDJĘCIA KIBICÓW Arek Gola
W czwartek Piast Gliwice grał w meczu II rundy eliminacji Ligi Europy z Ryga FC z Łotwy. Mecz oglądało 5100 widzów, w tym... 9 kibiców w sektorze gości. Byłeś na tym spotkaniu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast – Ryga FC.

Piast Gliwice odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów po meczach z BATE Borysów, a teraz gra w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Na mecz z mistrzem Białorusi zabrakło biletów, natomiast spotkanie z mistrzem Łotwy nie wywołał już tak dużego zainteresowania i nie trybuny stadionu przy Okrzei nie były pełne.

W czwartek przy Okrzei byli też kibice Ryga FC w sile 9 osób. Powiewali klubowymi flagami, a gdy na stadionie rozległ się rytmiczny dźwięk z trzech ich bębnów usłyszeli brawa miejscowej publiczności.

Zobaczcie zdjęcia:

„Młyn” Piasta był oczywiście znacznie liczniejszy i od początku prowadził głośny doping. Nie obyło się też bez przyśpiewki, w której w ostrych słowach traktowany jest Górnik Zabrze. Spiker szybko reagował na wulgaryzmy.

Kiedy w 22. minucie Piast stracił bramkę, kibice skandowali „Co wy robicie?”, ale szybko wrócili do wspierania swej drużyny, choć w przerwie gliwiccy piłkarze schodzący do szatni usłyszeli gwizdy.

Liga Europy: Piast Gliwice – Ryga FC 3:2

Liga Europy: Piast Gliwice – Ryga FC 3:2 RELACJA + ZDJĘCIA S...

Mecz Piast Gliwice – Ryga FC oglądało 5100 widzów, w tym 566 dzieci do lat 13, 749 kobiet, 621 debiutantów, 181 obcokrajowców oraz 9 kibiców gości, a wśród nich 4 dziewczęta. Spiker podając frekwencję poprosił o brawa dla fanów gości, którzy usłyszeli głośne oklaski.

Kibicom Piasta humory poprawił Jakub Czerwiński, który w 66. minucie doprowadził do wyrównania. "Piaście, my wierzymy!" - słychać było skandowanie.

Piast po szalonej końcówce wygrał 3:2 i usłyszał od kibiców: "Dziękujemy, dziękujemy!".