KK
East News
Liga Mistrzów. Manchester City szczęśliwie wygrał z Borussią Dortmund 2:1. O triumfie gospodarzy przesądziła bramka zdobyta przez Phila Fodena w 90. minucie. Wcześniej do siatki trafiali Kevin De Bruyne dla City i Marco Reus dla BVB. W rewanżu na Signal Iduna Park (14 kwietnia) można spodziewać się sporych emocji.

1/4 finału Ligi Mistrzów: Manchester City - Borussia Dortmund 2:1

Borussia nie przestraszyła się dominującego w Premier League rywala. City. Na Etihad to goście po kontratakach zagrażali bramce Edersona. I to oni oddali pierwszy celny strzał. Prowadzenie objęli jednak gospodarze. Do siatki trafił Kevin De Bruyjne, który wykorzystał zagranie Riyada Mahreza.

W użyciu był też VAR. Sędzia Ovidiu Hategan podyktował rzut karny, ale później odwołał decyzję. Po obejrzeniu powtórki uznał, że Emre Can nie faulował Rodriego.

Pod koniec pierwszej części do bramki "The Citizens" trafił Jude Bellingham. Arbiter słusznie nie zaliczył trafienia, gdyż Anglik odbierając piłkę Edersonowi zagrał nakładką.

Zgodnie z przepisami bramkę zdobył za to Marco Reus. Skrzydłowy BVB na sześć minut przed końcem meczu nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Edersonem. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Po asyście Ilkaya Gündogana z ostrego kąta strzelił Phil Foden i pokonał Marwina Hitza.

Manchester City - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)

Bramki: Kevin De Bruyne 19, Marco Reus 84, Phil Foden 90

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Ruben Dias, Joao Cancelo - Rodri, Ilkay Gundogan, Riyad Mahrez - Kevin De Bruyne, Phil Foden, Bernardo Silva (59 Gabriel Jesus).

Borussia Dortmund: Marwin Hitz - Mateu Morey (81 Thomas Meunier), Manuel Akanji, Mats Hummels, Raphael Guerreiro - Jude Bellingham, Emre Can, Mahmoud Dahoud (81 Thomas Delaney) - Ansgar Knauff (63 Giovanni Reyna), Erling Haaland, Marco Reus.

Żółte kartki: Bellingham, Can (Borussia).