Jacek Czaplewski
Bayern wygrał, ale nie obroni trofeum! PSG w półfinale Ligi Mistrzów
Bayern wygrał, ale nie obroni trofeum! PSG w półfinale Ligi Mistrzów AFP/East News
Liga Mistrzów. Bayern Monachium i Robert Lewandowski nie obronią najważniejszego trofeum. W rewanżu 1/4 finału Bayern pokonał wprawdzie PSG, ale tylko 1:0. Do półfinału awansował zespół z Francji, ubiegłoroczny finalista rozgrywek. To był kompletny, pasjonujący dwumecz, ochrzczony przez środowisko mianem przedwczesnego finału.

Mecz PSG - Bayern Monachium 0:1
Robert Lewandowski obejrzał mecz ze swojego domu w Monachium. Piłkarzy na stadionie przywitała efektowna kartoniada z hasłem: Allez Paris. Sprzed stadionu kibice odpalili też fajerwerki.

W pierwszej połowie atakowało PSG, a strzelił Bayern. Piłka znów pokazała swoje nieprzewidywalne oblicze. W Monachium to przecież Bayern oddał 31 strzałów, lecz PSG wygrało mecz.

Lewy oglądał mecz w swoim domu
Lewy oglądał mecz w swoim domu Twitter

PSG miało dziś niebywałego pecha w wykończeniu akcji. Neymar z Kylianem Mbappe obili słupek i poprzeczkę. Przy kilku innych, dobrych próbach fenomenalnie interweniował zaś Manuel Neuer. To właśnie Niemiec utrzymał zespół w grze do samego końca spotkania: w 89 minucie wślizgiem powstrzymał Neymara przed strzałem.

Bayern potrzebował dwóch goli do awansu. Prowadzenie objął po serii ataków PSG, kiedy nic nie wskazywało na taki obrót sprawy. W 40 minucie strzał z bliska oddał David Alaba. I choć piłka nie wpadła do siatki, to skuteczną dobitką popisał się zmiennik Roberta Lewandowskiego, Maxim Choupo-Moting.

W rewanżu Bayern grał bardzo ryzykownie, ale tego potrzebował, żeby myśleć o półfinale. Pomimo upartej postawy w drugiej połowie nie udało mu się zdobyć upragnionej bramki (Bogiem a prawdą bliżej było PSG, gdy na wślizgu z piłką minął się Neymar).

To udany rewanż PSG za przegrany finał z zeszłego roku. Bayernowi pozostaje już jedynie walka o obronę mistrzostwa Niemiec i ewentualny rekord bramek Lewandowskiego w Bundeslidze właśnie.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Euro 2020. Początek przełożonych o rok finałów Euro 2020 już 11 czerwca. W pierwszym grupowym spotkaniu reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowacją w Dublinie (14 czerwca). Jaką kadrę na turniej powoła nowy selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa? Czy będą niespodzianki? Postanowiliśmy wejść w jego buty i wybrać 23 zawodników. Sprawdźcie nazwiska!

Dwa miesiące do pierwszego meczu na Euro 2020. Oto optymalna...