Jacek Czaplewski
Haaland rozbił Sevillę. Borussia bliżej ćwierćfinału
Haaland rozbił Sevillę. Borussia bliżej ćwierćfinału AFP/East News
Liga Mistrzów. Borussia Dortmund zrobiła duży krok w kierunku ćwierćfinału. W pierwszym meczu pokonała na wyjeździe Sevillę 3:2 (3:1). Brylował Erling Braut Haaland: autor dwóch bramek i asysty. Od dziś to samodzielny lider klasyfikacji strzelców. Norweg trafił w tej edycji osiem razy.

Złe miłego początki - tak można nazwać wizytę Borussii na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. W 7 minucie Suso oszukał rywala przed szesnastką i oddał strzał, po którym Sevilla objęła prowadzenie. Kolejne minuty należały jednak wyłącznie do Borussii. Sygnał do odrabiania strat dał Mahmoud Dahoud. Po podaniu od Haalanda uderzył nie do obrony.

Przed przerwą prowadzenie Borussii dał oczywiście Haaland. Snajper znakomicie odnalazł się w polu karnym i po przechwycie. Najpierw asystował mu Jadon Sancho, potem po szybkim kontrataku Marco Reus.

W meczowej kadrze zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka. Polak być może będzie gotowy na drugi mecz. Rewanż zaplanowano bowiem na 9 marca.

Borussia byłaby w komfortowej sytuacji przed tym meczem, gdyby w końcówce nie straciła drugiej bramki.

Sevilla - Borussia Dortmund 2:3 (1:3)
Bramki: Suso 7', de Jong 84' - Dahoud 19', Haaland 27', 43'
Żółte kartki: Oscar - Hummels, Haaland

Sevilla: Bounou - Navas, Koundé, Diego Carlos, Escudero - Fernando, Jordán (72' Oscar), Rakitić (46' Gudelj) - Suso (60' de Jong), Gómez (60' Torres) - En-Nesyri (60' El Haddadi).

Borussia Dortmund: Hitz - Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro (76' Passlack) - Dahoud (89' Meunier), Can, Bellingham - Reus (80' Brandt), Sancho - Haaland.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Kiedyś (albo całkiem niedawno) grali w klubach ekstraklasy albo przynajmniej 1 ligi. Dziś kopią w 4 lidze. Poznajcie znanych zawodników z piątego szczebla w Polsce. Na głównym zdjęciu Mateusz Lewandowski. Pomocnik ostatnio reprezentował barwy pierwszoligowego Radomiaka Radom, a wcześniej Śląska Wrocław czy Lechii Gdańsk. Wiosną zagra dla czwartoligowych rezerw Wisły Płock. Poprowadzi też treningi w Stowarzyszeniu Sportu Młodzieżowego.