Jacek Czaplewski
Lyon w półfinale, City odpada! Piorunująca końcówka
Lyon w półfinale, City odpada! Piorunująca końcówka AFP/East News
Liga Mistrzów. Olympique Lyon jako ostatni awansował do półfinału i o prawy gry w finale zagra przeciw Bayernowi Monachium! W ćwierćfinale francuski zespół pokonał faworyzowany Manchester City 3:1 (1:0). Bramki gwarantujące awans padły w 79 i 87 minucie.

Tym samym w półfinale Ligi Mistrzów dojdzie do pojedynku byłych gwiazd polskiej ekstraklasy. Po latach stoper Marcelo (były gracz Wisły Kraków) spróbuje zatrzymać snajpera Roberta Lewandowskiego (były gracz Lecha Poznań).

W półfinałach dojdzie też do pojedynków par francusko-niemieckich. Najpierw poznamy finalistę z meczu RB Lipsk - Paris Saint-Germain (18 sierpnia, wtorek), potem z meczu Olympique Lyon - Bayern Monachium (19 sierpnia, środa).

Awans Lyonu do półfinału należy potraktować w kategoriach wielkiej niespodzianki. To w końcu siódmy zespół przedwcześnie zakończonego sezonu Ligue 1. Zespół, który od marca do dzisiaj rozegrał ledwie jedno spotkanie o stawkę (!).

Niesamowita była zwłaszcza sama końcówca meczu City - Lyon. Przy stanie 1:2 "Obywatele" mogli wrócić do gry, jednak Raheem Sterling z najbliższej odległości uderzył... nad poprzeczką. To się zemściło, bo zaraz potem kontry nie zniweczył wprowadzony Moussa Dembele.

To był bardzo żywy, ciekawy mecz. City potrafiło odrobić straty z pierwszej połowy, ale nie wyszło na prowadzenie, ani potem nie odrobiło strat. To kolejna edycja z rzędu kiedy zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę odpada jeszcze przed decydującym meczem o trofeum.