Liga Mistrzów: Piast Gliwice - BATE Borysów 1:2 LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ ONLINE, WYNIK Mistrz Polski posłany na deski w końcówce

Piast Gliwice gra o II rundę eliminacji Ligi Mistrzów.
Piast Gliwice gra o II rundę eliminacji Ligi Mistrzów. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W środę Piast Gliwice grał z BATE Borysów o w drugim meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Początek o godz. 20. Mistrz Polski zremisował w pierwszym spotkaniu na Białorusi 1:1. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu Piast Gliwice - BATE Borysów.

RELACJA LIVE

Koniec meczu. Piast przegrał 1:2 i zakończył przygodę w Lidze Mistrzów na I rundzie eliminacji.

87. minuta Zmiana w Piaście. Wszedł Dani Aquino (za Felixa)

86. minuta Jest już 2:1 dla BATE. Zachar Wołkow głową pokonał Placha, po podaniu z rzutu wolnego Igora Stasiewicza.

82. minuta Zmiana w Piaście - Gerard Badia za Martina Konczkowskiego.

81. minuta Piast chyba podświadomie broni wyniku i cofnął się do obrony. Karny dla BATE. Frrantisek Plach sfaulował Dmitra Bagę i zobaczył żółtą kartkę. Rzut karny wykorzystał rezerwowy Hervaine Moukam.

75. minuta Zmiana w BATE. Boisko opuścił Jewgienij Berezkin. Wszedł Hervaine Moukam.

68. minuta Bramkarz BATE "wypluł" piłkę po strzale Piotra Parzyszka. Dopadł do niej Jorge Felix, ale był tyłem do bramki i został zablokowany przez obrońców.

63. minuta W pole karne wpadł Mikkel Kirkeskov, ale strzelił ze swoje słabszej prawej nogi i skończyło się na strachu dla BATE.

57. minuta Zmiana w BATE. Namanja Milić za Jasse Tuominena. Chwilę wcześniej po rzucie rożnym główkował Patryk Dziczek. Bramkarz złapał piłkę.

46. minuta Zaczęła się II połowa. Mecz ogląda 9312 widzów, w tym 187 kibiców BATE. W II rundzie czeka już Rosenborg.

45. minuta Koniec I połowy. Piast prowadzi 1:0 i w tym momencie jest w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1.

43. minuta BATE przycisnęło, ale gospodarze umiejętnie się bronią. Wcześniej Czerwiński miał swoją szansę, ale tym razem Anton Cziczkan był na posterunku.

43. minuta BATE przycisnęło, ale gospodarze umiejętnie się bronią.

41. minuta Kibice świetnie się bawią, a Piast wciąż prowadzi 1:0.

32. minuta Żółtą kartkę dostał Jewgienij Jabłonskij, który nieprzepisowo powstrzymał Valencię, wychodzącego z kontrą.

30. minuta Goście nie potrafią odpowiedzieć na bramkę Piasta, który spokojnie rozgrywa piłkę i czeka na kolejną szansę.

21. minuta Piast prowadzi 1:0!!! Joel Valencia dośrodkował, a Jakub Czerwiński głową skierował piłkę do bramki!

18. minuta Pierwszy celny strzał w meczu. Z 16 metrów uderzył Jorge Felix, ale za lekko i bramkarz BATE spokojnie złapał piłkę.

15. minuta Kibice Piasta zaprezentowali kartoniadę.

13. minuta Jakub Czerwiński odbił głową piłkę wprost pod nogi Jasse Tuominena. Fin strzelił zza pola karnego tuż koło słupka.

5. minuta Na razie bez sytuacji. Kibice Piasta prowadzą głośny doping. Fani BATE próbują się przebić ze swoim śpiewem.

GODZ. 20.00 Gramy!

GODZ. 19.58 Kibice Piasta z własnego nagłośnienia puścili utwór muzyczny bardzo przypominający hymn Ligi Mistrzów, którego nie można odtwarzać aż do IV rundy eliminacji.

GODZ. 19.41 Trener Waldemar Fornalik postawił na sprawdzony skład. W wyjściowej "11" nie ma ani jednego nowego zawodnika.

GODZ. 19.34 O godz. 20 zaczyna się mecz Piast - Bate.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz:

Kibice Piasta wykupili wszystkie bilety, ale w środę mogą jeszcze upolować wejściówki z nieopłaconych rezerwacji. Niewykluczone, że organizatorzy zdecydują się udostępnić drugi sektor buforowy. We wtorek zdecydowano o sprzedaży dodatkowych 500 biletów, udostępniając część miejsc przeznaczonych dla gości. W Gliwicach pojawi się 180 kibiców BATE, z którymi nie będzie problemów, bo fani obu drużyn żyją w przyjaźni.

PIAST - BATE LIVE

W środę wieczorem przyjaźni nie będzie na boisku. Stawką jest awans do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

- Spodziewam się takiej samej, a może jeszcze twardszej walki ze strony rywali - nie krył trener Piasta Waldemar Fornalik. - Wiem, że podrażniliśmy BATE w pierwszym meczu. Ten mecz pokazał, na co stać zespoły w bezpośredniej konfrontacji. Wcześniej opieraliśmy się tylko na analizach z wcześniejszych spotkań. BATE ostatnio wygrało mecz ligowy 4:1, ale z zupełnie innym zespołem niż nasz. Pucharowy rywal grał swoim stylem, który pokazał również przeciw nam.

Szkoleniowiec mistrzów Polski zapytany o szanse na awans stwierdził: - Przed rewanżem sytuacja jest wyrównana, szanse oceniam 50 na 50. Faworytem może być BATE, z tego powodu, że jest doświadczone, niejednokrotnie wychodziło z takiej sytuacji, gdy remisowało u siebie, a potem wygrywało na wyjeździe. Mam nadzieję, że mimo, iż nie mamy takiego doświadczenia, zagramy mądrze i to my awansujemy - mówił Fornalik.

Według jego słów w zespole Piasta wszyscy są gotowi do gry. Nie może wystąpić jedynie niedawno pozyskany Bartosz Rymaniak, który z oczywistych względów nie znalazł się w kadrze Piasta zgłoszonej przed I rundą eliminacji LM.

PIAST - BATE NA ŻYWO

Gliwicki zespół przegrał w sobotę z Lechią Gdańsk 1:3 w meczu o Superpuchar.
- Każdy jest mecz materiałem do analizy, czy to dobrym czy złym. Termin był taki, nie inny, stąd te zmiany w składzie - tłumaczył Fornalik. - Zawodnicy, którzy do nas dołączyli mieli okazję się pokazać gliwickiej publiczności. Tych meczów co trzy dni mamy siedem, a może być jeszcze więcej. Nie będziemy grali ciągle tą samą jedenastką. Łatwo stracone bramki każdego by zdenerwowały, bo solidność w obronie cechowała nasz zespół w mistrzowskim sezonie. Przegraliśmy pierwszy mecz po czterech miesiącach bez porażki. To nowa sytuacja dla zawodników, którzy muszą zreflektować się, zmierzyć się z tą sytuacją. Z porażki trzeba umieć wyciągnąć wnioski.

Natomiast BATE Borysów wygrało mecz ligowy z Torpedo Żodzino 4:1, jednak trener mistrzów Białorusi nie przywiązywał do tego zwycięstwa szczególnej wagi. - Nasze nastroje były dobre i po meczu pucharowym z Piastem, a wygrana w meczu ligowym tylko je umocniły - skwitował Alieksiej Baga podczas wtorkowej konferencji prasowej.

PIAST - BATE GDZIE OGLĄDAĆ

Opiekun BATE również był pytany o szanse na awans.

- Trudno powiedzieć, kto będzie faworytem. Bardzo dużo czynników o tym decyduje. Piast strzelił bramkę w pierwszym meczu, a my jesteśmy bardziej doświadczeni. Gra Piasta w pierwszym meczu nie była dla nas zaskoczeniem, ponieważ obserwowaliśmy mecze ligowe i podczas zgrupowania. Jedynie poziom naszej gry nie był taki, jakiego się spodziewałem. Zwykle jest tak, że w tych drugich spotkaniach pada więcej bramek, jest agresywniejsza gra, ale to niczego nie przesądza. Pierwszy mecz pozwolił nam wyciągnąć wnioski, o których w środę powiem piłkarzom na odprawie - dodał trener BATE, który nie będzie mógł skorzystać ze Stanislava Draguna (pauza za czerwoną kartkę). Kontuzjowani są Jegor Filipienko i Bojan Dubajić.

PIAST - BATE TRANSMISJA

Alieksiej Baga zaskoczył dziennikarzy odpowiedzią na pytanie, czy Piast mógłby został mistrzem Białorusi.
- Piast w lidze białoruskiej na 100 procent miałby szansę na mistrza - stwierdził szkoleniowiec bez cienia uśmiechu.
Baga mówił też, że w tym momencie planem minimum BATE na puchary jest środowa wygrana w Gliwicach. Piast też jeszcze nie zrealizował swego celu - pierwszego zwycięstwa w pucharach.

Mecz Piast Gliwice - BATE Borysów transmitować będzie Polsat Sport. Sędzią meczu jest Antti Munukka z Finlandii.