Liga Mistrzów. Spacerek RB Lipsk. Tottenham przegrał w dwumeczu 0:4

krk
RB Lipsk pokonał w dwumeczu Tottenham 4:0
RB Lipsk pokonał w dwumeczu Tottenham 4:0 East News
Finalista poprzedniej edycji pożegnał się z Ligą Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału RB Lipsk pokonał Tottenham Hotspur 3:0 (2:0) i awansował do najlepszej ósemki rozgrywek. Bohaterem Byków był Austriak Marcel Sabitzer, który popisał się dubletem. Sukces gospodarzy oklaskiwało ponad 42 tysiące widzów.

Mecz RB Lipsk - Tottenham Hotspur 3:0
Pojedynek w Londynie w roli faworyta stawiał RB Lipsk. Drużyna z Saksonii w pierwszym spotkaniu wygrała 1:0, a zwycięskiego gola strzelił z rzutu karnego Timo Werner.

Rewanżowe starcie okazało się dla zespołu Julian Nagelsmann niemal spacerkiem. Już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Marcel Sabitzer. Austriak zaskoczył Hugo Llorisa precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. W 21. minucie kwestia awansu została właściwie rozstrzygnięta. Do bramki "Kogutów" po raz drugi trafił Sabitzer. Tym razem głową po dokładnym dośrodkowaniu Angelino.

Po przerwie Tottenham próbował odrabiać straty, ale nadzieja drużyny Jose Mourinho gasła z każdą minutą. Londyńczyków w Lipsku nie było stać choćby na honorowego gola. Gości dobił rezerwowy Emil Forsberg, który bramkę zdobył tuż po tym jak zameldował się na boisku.