Piotr Szymański
Bayern Monachium - Paris Saint-Germain 2:3
Bayern Monachium - Paris Saint-Germain 2:3 East News
Liga Mistrzów. Bayern Monachium, osłabiony brakiem kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, może mieć pretensje tylko do siebie. Zawodnicy Hansiego Flicka stworzyli mnóstwo sytuacji w meczu z Paris Saint-Germain, a jednak schodzili z boiska pokonani. Goście wygrali 3:2, bo mieli w swoich szeregach Neymara i Kyliana Mbappe i to oni są bliżej gry w półfinale.

Bayern Monachium - Paris Saint-Germain 2:3 (07.04.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (3. minuta) - Neymar zagrał no-look pass w pole karne Bayernu do Kyliana Mbappe, a ten strzałem na siłę pokonał pechowo interweniującego Manuela Neuera.
  • 0:2 (28. minuta) - Po źle rozegranym rzucie rożnym przez PSG Marquinhos został w polu karnym Bayernu i dostał cudowne podanie od Neymara. Stoper gości z zimną krwią umieścił piłkę w bramce Bayernu podwyższając prowadzenie.
  • 1:2 (37. minuta) - Benjamin Pavard świetnie dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Maxima Choupo-Motinga, a ten mocnym uderzeniem po koźle wpakował piłkę do siatki.
  • 2:2 (60. minuta) - Joshua Kimmich fenomenalnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Thomasa Muellera, a ten z wielką precyzją umieścił piłkę w bramce rywali. Bayern dopiął swego i wyrównał.
  • 2:3 (68. minuta) - A jednak! Kylian Mbappe dostał piłkę po lewej stronie boiska, wpadł w pole karne Bayernu, ograł Jerome'a Boatenga i wpakował piłkę przy bliższym słupku bramki bezradnego Manuela Neuera.