JacK
Kylian Mbappe odniósł kontuzję przed przerwą meczu Francja - Dania
Kylian Mbappe odniósł kontuzję przed przerwą meczu Francja - Dania AFP/EASTNEWS
Liga Narodów, poza „polską” grupą, rozpoczęła zmagania także w innych grupach. Mistrz świata - reprezentacja Francji przegrała u siebie z Danią 1:2. A Ralf Rangnick miał wymarzony debiut selekcjonera reprezentacji Austri, wygrywając na wyjeździe 3:0 z wicemistrzem świata - Chorwacją.

Francja - Dania 1:2

W dywizji A Ligi Narodów, panujący mistrz świata i obecny zdobywca Ligi Narodów Francja poniósł porażkę na Stade de France w meczu otwarcia przeciwko Danii. „Trójkolorowi” przegrali 1:2 i była to ich szósta porażka w historii z Duńczykami i pierwsza na własnym boisku (ostatni raz ulegli „De Rød-Hvide” - Czerwono-Białym na mundialu 2002 w Japonii i Korei Południowej).

Do przerwy żadna z drużyn nie znalazła drogi do bramki. Co gorsza, „Les Bleus” musieli kontynuować grę w drugiej połowie bez swojego najlepszego piłkarza Kylian Mbappe. Napastnik PSG został w szatni z kontuzją lewego kolana.

Po godzinie gry kontuzji uda doznał też francuski obrońca Rafael Varane, którego zastąpił William Saliba.

Christopher Nkunku, zmiennik Mbappe, asystował przy bramce otwierającej wynik niezawodnego Karima Benzemy (51.). Ale ten gol nie wystarczył do zwycięstwa: rezerwowy Andreas Cornelius (68.) najpierw wyrównał, a w przedostatniej minucie regulaminowego czasu (89.) wprowadził w osłupienie gospodarzy swoją drugą bramką tego wieczoru.

Chorwacja - Austria 0:3

W drugim meczu grupy A Rangnick miał wymarzony debiut w reprezentacji Austrii, pokonując na wyjeździe wicemistrza świata Chorwację 3:0. Tym samym niedawny trener Manchesteru United został pierwszym selekcjonerem „Burschen” (Chłopców) od 20 lat, który zaliczył czyste konto w swoim inauguracyjnym meczu w austriackiej drużynie narodowej. Tym samym 63-letni Rangnik powtórzył wyczyn Hansa Krankla.

Nieśmiertelny Marko Arnautović (41.) przypomniał o sobie kilka minut przed przerwą, a Michael Gregoritsch (54.) i Marcel Sabitzer (57.) pogrążyli gospodarzy.

Selekcjoner reprezentacji Chorwacji, Zlatko Dalić przeprosił kibiców za porażkę.

- Myślę, że graliśmy dobrze przez pół godziny, dopóki nie straciliśmy pierwszego gola. Nie mogliśmy odrobić strat i to jest bardzo złe. Nie wyglądaliśmy już jak drużyna. Austria była szybsza i bardziej agresywna - przyznał trener Chorwatów.

W poniedziałek, 6 czerwca, Austria podejmie Danię, a Chorwacja - Francję.