Liga Światowa 2016: Polacy pokonali Bułgarię 3:1

Liga Światowa w Częstochowie
Liga Światowa w Częstochowie sylwia dabrowa / polska press
W pierwszym meczu Ligi Światowej Polacy pokonali Bułgarię 3:1. Trener Stephane Antiga dał w tym meczu pograć zmiennikom

Liga Światowa nie jest najważniejszym celem w tym sezonie, choć miejsce w finale z racji, że jesteśmy gospodarzami, mamy zapewnione. Nasi siatkarze optymalną formę mają mieć na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Początkowo trener Stepha-ne Antiga chciał dać odpocząć swoim kluczowym zawodnikom, ale nie pozwolił na to... przepis światowej federacji. Wymaga on powołania do składu na każdy turniej minimum dziesięciu zawodników z ostatniej imprezy międzynarodowej. Dla biało-czerwonych takimi zawodami był turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Tokio. W ostatniej chwili do kady musiał dołączyć Bartosz Kurek, choć mecz z Bułgarami oglądał z ławki rezerwowych.

Do Kaliningradu nie pojechał kapitan naszej reprezentacji Michał Kubiak, wolne dostali także Mateusz Mika, Fabian Drzyzga. W wyjściowym składzie znaleźli się za to Bartosz Bednorz oraz atakujący Jastrzębskiego Węgla Maciej Muzaj. Ten eksperymentalny skład nie przeszkodził biało-czerwonym w wygraniu z reprezentacją Bułgarii.

Po pierwszym secie wydawało się, że odmłodzona kadra Polski nie będzie miała wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Przegrany set podziałał jednak mobilizująco na podopiecznych Antigi i od drugiego seta to oni dyktowali warunki na boisku. Coraz pewniej czuł się Bednorz i pokazał, że chce powalczyć o miejsce w kadrze na igrzyska.

Bułgarzy momentami byli bezradni, nie pomogły też zmiany jakich dokonał trener Plamen Konstantinow. Na dodatek zaczęli popełniać błędy, które nasz zespół potrafił wykorzystać.

Dzisiaj polskich siatkarzy czeka znacznie trudniejszy pojedynek, ponieważ zagrają z Rosją, a w niedzielę ich rywalem będzie Serbia.