Krzysztof Kowalski
Liga włoska. Bartłomiej Drągowski błysnął w meczu Fiorentina - Cagliari. Reprezentant Polski w świetnym stylu obronił rzut karny, przyczyniając się do wygranej swojego zespołu. Drużyna z Florencji ograła przyjezdnych 1:0.

Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny w meczu Fiorentina - Cagliari

Sędzia rzut karny dla Cagliari podyktował w 36. minucie spotkania. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Joao Pedro, najskuteczniejszy strzelec zespołu gości. Bartłomiej Drągowski nie dał się jednak oszukać Brazylijczykowi. Rzucił się w lewą stronę i złapał piłkę. Był to już piąty rzut karny obroniony przez 23-latka na włoskich boiskach.

- Przed każdym meczem analizuję rzuty karne wykonywane przez przeciwników, ale później kieruję się również odrobiną instynktu - przyznał Drągowski w przerwie spotkania w rozmowie z telewizją Sky Sport.

Zwycięską dla Fiorentiny bramkę zdobył w 72. minucie Dusan Vlahović, który wykorzystał podanie Jose Callejona. Całe spotkanie w barwach Cagliari rozegrał Sebastian Walukiewicz.

Fiorentina - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)

Bramka: Dusan Vlahović 72

W 38. minucie Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny wykonywany przez Joao Pedro.

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, German Pezzella (38 Lucas Martinez), Igor - Martin Caceres (74 Lorenzo Venuti), Sofyan Amrabat, Erick Pulgar, Giacomo Bonaventura, Cristiano Biraghi - Dusan Vlahović (82 Christian Kouame), Jose Callejon (82 Borja Valero)

Cagliari: Alessio Cragno - Fabio Pisacane (79 Gabriele Zappa), Sebastian Walukiewicz, Diego Godin, Charalampos Lykogiannis - Razvan Marin, Radja Nainggolan (80 Adam Ounas) - Christian Oliva, Joao Pedro, Riccardo Sottil - Giovanni Simeone (80 Leonardo Pavoletti)

Anna, Robert, Klara i Laura Lewandowski, czyli piękno, urok ...