PI
East News
W pierwszym sobotnim meczu ligi włoskiej Napoli wygrało z Frosinone 4:0. Wielki wkład w to zwycięstwo mieli Polacy - Piotr Zieliński strzelił jedną bramkę, a Arkadiusz Milik dwukrotnie trafił do siatki.

SSC Napoli - Frosinone Calcio 4:0

7. P. Zieliński (L. Insigne), 40. Ounas (Koulibaly), 68. Milik (Ghoulam), 84. Milik (Ghoulam)

SSC Napoli: Meret – Hysaj, Koulibaly, Luperto, Ghoulam – Ounas (73. Younes), Allan, Hamšík (80. Diawara), P. Zieliński – Milik, L. Insigne (75. Rog).

Frosinone Calcio: Sportiello – Goldaniga, Ariaudo, M. Capuano – F. Zampano (71. Ghiglione), Chibsah, Maiello (76. Soddimo), Beghetto – J. Campbell, Cassata – Pinamonti (60. Ciano).

Carlo Ancelotti wystawił mocno rezerwowy skład i od pierwszego gwizdka sędziego mecz rozpoczął Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ofensywny pomocnik szybko o sobie przypomniał, bo w 7. minucie wykorzystał podanie Lorenzo Insigne i otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą gospodarze za sprawą Adama Ounasa podwyższyli prowadzenie i stało się jasne, że już nic złego w tym meczu im się nie stanie.

W 68. minucie do dośrodkowania z rzutu rożnego świetnie wyskoczył Arkadiusz Milik i zdobył swoją szóstą bramkę w sezonie. W samej końcówce Milik trafił z najbliższej odległości i przypieczętował triumf gospodarzy. Polak pobił swój rekord strzelecki, bowiem do tej pory jego najlepszy dorobek bramkowy w Serie A wynosił pięć trafień. Dzięki zwycięstwu Napoli powiększyło przewagę nad trzecim Interem do sześciu oczek.

Materiał oryginalny: Liga włoska. Polacy bohaterami Napoli. Zobacz bramki Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego [WIDEO] - Gol24