Lillehammer SPRINT: Justyna Kowalczyk zaskoczyła szybkością WYNIKI 2.12.2017

Justyna Kowalczyk.
Justyna Kowalczyk. Pawel Relikowski / Polska Press
Lillehammer 2018 SPRINT: Nadspodziewanie dobrze spisała się w Justyna Kowalczyk w sprincie stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata w Lillehammer. Biegaczka AWF Katowice odpadła dopiero w półfinale. ZOBACZ WYNIKI LILLEHAMMER 2.12.2017

Justyna Kowalczyk 7. w Lillehammer

Nie jest tajemnicą, że Kowalczyk nie przepada za sprintem i, jak sama mówi, nie jest jeszcze w pełni formy w olimpijskim sezonie. W Kuusamo w tej samej konkurencji była sklasyfikowana na 20. miejscu. Dziś zajęła 7. pozycję. Wygrała Maiken Caspersen Falla z Norwegii.

W eliminacjach w Lillehammer Kowalczyk miała 14. czas. W ćwierćfinale zajęła drugie miejsce, za Szwedką Stiną Nilsson. W półfinale Polka również zastosowała podobną taktykę, co w ćwierćfinale, czy wyjście na pierwszą pozycję. Udało się to dość długo, jednak ostatecznie została wyprzedzona przez Amerykankę Sadie Bjornsen i Nillson.

Czas 3:24.2 nie dał Kowalczyk awansu do finału.

Eliminacji sprintu nie przebrnął Maciej Staręga, który ukończył rywalizację na 58. pozycji. Wygrał Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.