List do DZ: Komu bilet ŚKUP utrudni życie

  List do DZ: Komu bilet ŚKUP utrudni życie

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  List do DZ: Komu bilet ŚKUP utrudni życie

  ©Lucyna Nenow/DziennikZachodni

  Śląska Karta Usług Publicznych powinna uleczyć bolączki komunikacji publicznej w regionie. To rozwiązanie świetne, ale czy pozbawione wad? Nasza Czytelniczka ma wątpliwości.
  List do DZ: Komu bilet ŚKUP utrudni życie

  ©Lucyna Nenow/DziennikZachodni

  Oto list Czytelniczki, która nie jest zwolenniczką kart magnetycznych w komunikacji. Poniżej publikujemy odpowiedź KZK GOP.

  „Jestem pasażerką KZK GOP, która kupuje co miesiąc bilet miesięczny i pragnę wyrazić opinię o nowych kartach magnety-cznych w komunikacji w naszej aglomeracji. Otóż uważam, że może będą one trwalsze i tańsze, ale z pewnością nie można o nich powiedzieć, że wygodne. Nie rozumiem, dlaczego mam za każdym razem przykładać kartę po wejściu do pojazdu.
  Będzie to dla mnie kłopotliwe szczególnie wtedy, gdy wracam z pracy z siatkami i torebką na ramieniu, a często także z 2,5-letnią wnuczką, którą odbieram ze żłobka. Dotychczas kupowałam bilet, podpisywałam go i nie zawracałam sobie nim głowy, chyba że zdarzyła się kontrola. Jadąc do pracy przesiadam się aż trzy razy, co oznacza, że będę zmuszona wyciągać bilet z torebki aż sześć razy! Dla mnie to bez sensu, żadne udogodnienie! Uważam, że ten, kto to wymyślił, z pewnością nie jest kobietą i nie jeździ autobusem ani tramwajem. Jestem przekonana, że większość pasażerów przyzna mi rację. Owszem, niech będzie elektroniczny bilet, ale powinno wystarczyć przyłożyć go raz każdego pierwszego dnia miesiąca i na tym koniec. Nie utrudniajcie nam życia - proszę!” Pasażerka Danuta Z. ze Święto-chłowic.

  KZK GOP wyjaśnia


  Na wątpliwości czytelniczki odpowiada Emil Markowiak z Wydziału Prasowego Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP.

  ŚKUP (Śląska Karta Usług Publicznych) jest złożonym narzędziem, które służy do zarządzania komunikacją, także do kontroli jakości wykonywanych usług (m.in. punktualności realizacji rozkładów jazdy) i generowania danych, które będą podstawą do modyfikacji rozkładów jazdy. Model „check-in-check-out” [przyjazd-wyjazd - przyp. red.] wymaga dodatkowej aktywności od wszystkich uczestników, jednakże celem uruchamianych rozwiązań jest lepsze dopasowanie obecnej oferty do potrzeb pasażerów.

  Jednocześnie taryfa została tak przygotowana, aby zrekompensować konieczność wykonywania dodatkowych czynności atrakcyjnymi rozwiązaniami biletowymi.

  Zarazem dla użytkowników biletów okresowych, którzy - oprócz obowiązkowej rejestracji przy wejściu do pojazdu - będą również wykonywali dobrowolną rejestrację przy wyjściu, przygotowano atrakcyjne promocje przy zakupie kolejnych biletów.

  W taryfie nie ma tzw. biletów zerowych, nie zmieniają się żadne zasady dotyczące uprawnień do bezpłatnego podróżowania. Taryfa w przyjętym kształcie to efekt długiej pracy i poszukiwania najlepszych rozwiązań. Dodatkowo ŚKUP jest kartą zbliżeniową - aby ją sczytać, wystarczy ją przyłożyć do pola na czytniku na około sekundę.

  Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że wdrożenie tak dużego i skomplikowanego systemu może generować pewne problemy, mamy jednak nadzieję, że nowa oferta zachęci pasażerów do korzystania ze Śląskiej Karty Usług Publicznych i usług KZK GOP, a karta zapewni pasażerom realne korzyści na co dzień. (JJ)


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Porażka

  Pasażer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ten zapis o obowiązku rejestracji karty przy zakodowanym bilecie miesięcznym bez limitu powinien byś zaskarżony do sądu.
  To bezprawne traktować pasażerów którzy zapłacili za bilet bez limitu jak...rozwiń całość

  Ten zapis o obowiązku rejestracji karty przy zakodowanym bilecie miesięcznym bez limitu powinien byś zaskarżony do sądu.
  To bezprawne traktować pasażerów którzy zapłacili za bilet bez limitu jak by go nie posiadali.
  Może pozew zbiorowy?
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pytanie

  jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  a co z tymi co jada na dwatygodnie do polski

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  słabe

  Mateusz M. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Te karty są słabe jak zupa z kostki. Niepraktyczne i drogie. Przykładanie co chwile to porażka. Ceny to też porażka - zobaczcie sobie dla porównania ceny we Wrocławiu! BAJKA!!! Uczniowie i studenci...rozwiń całość

  Te karty są słabe jak zupa z kostki. Niepraktyczne i drogie. Przykładanie co chwile to porażka. Ceny to też porażka - zobaczcie sobie dla porównania ceny we Wrocławiu! BAJKA!!! Uczniowie i studenci przy zakupie biletu semestralnego jeżdżą za 30zł/mc!! Normalny zjadacz chleba z całym biletem jeździ wszędzie wszystkim za coś koło 90zł. KZK GOP to zdziercy i beton. Paliwo poszło w góre to bilety też, paliwo od roku taniuśkie, a bilety stoją.. BEZ SENSU!! Przez swoją pazerność tracą klientów i pieniądze.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  porażka

  Albin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  ta karta to porażka! Odpowiedzcie na pytanie: cz KZKGOP ma być dla pasażerów, czy pasażer dla GOP?
  W Krakowie bilety elektroniczne są używane już kilka dobrych lat, nikt nie trzyma karty w...rozwiń całość

  ta karta to porażka! Odpowiedzcie na pytanie: cz KZKGOP ma być dla pasażerów, czy pasażer dla GOP?
  W Krakowie bilety elektroniczne są używane już kilka dobrych lat, nikt nie trzyma karty w zębach,żeby ją przyłożyć (2 razy!!!). Działają tak, jak bilet papierowy.Wchodzę do pojazdu i siadam.
  I jeszcze złośliwe pytanie: czy KZK odpowiada za wypadki, spowodowanie nagłym zahamowaniem, szarpnięciem itp codziennymi atrakcjami? Starsi ludzie też mają tylko dwie ręce: jedna do trzymania siat, druga do przykładania biletu. Trzymać się nie dazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chamstwo i prostactwo

  Kierowca autobusu nie syfu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dokładam swoje pytanie. Czy kierowcy autobusów są informowani o ewentualnych konsekwencjach gdy wjeżdżają z całym impetem w kałuże na przystankach. Czy pracują tam same chamy bo takie mam wrażenie...rozwiń całość

  Dokładam swoje pytanie. Czy kierowcy autobusów są informowani o ewentualnych konsekwencjach gdy wjeżdżają z całym impetem w kałuże na przystankach. Czy pracują tam same chamy bo takie mam wrażenie ?. Co im szkodzi wytracić trochę prędkości przed zjazdem na zatoczkę, a jeżeli nie potrafią to proponuję prowadzić rower.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  komu bilet skup utrudnia zycie

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  czyli odpowiedzi niema napruta kawusia urzedniczka gowno odpowiedziala co wiedziala!!!!! polska to kraj plastiku!!!! w d*** se wsadzcie te bilety!!!!!!!!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo