Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

List do DZ: Zwykli ludzie też muszą brać sprawy w swoje ręce

JJ
Zachęcam do nauki w każdym wieku, a rozdeptane kapcie zostawcie przed telewizorem
Zachęcam do nauki w każdym wieku, a rozdeptane kapcie zostawcie przed telewizorem Filip Kowalkowski
Uniwersytety trzeciego wieku stają się ważnym sposobem na życie Komu przeszkadzały skrzynki na listy wiszące np. blisko szpitali

Studia w każdym wieku

Jestem stałą czytelniczką DZ. Codziennie rano zostaje mi doręczona gazeta. W dzisiejszej rubryce 50+ [od stycznia 2016 r. jest to rubryka 60+ - przyp. red] jest coś, co mnie osobiście dotyczy. To Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jestem na drugim roku; w tej chwili jestem na urlopie dziekańskim.

O tym, że jest to fajna sprawa, pisać nie muszę. Moim ulubionym wykładem jest trening pamięci. Pani profesor, która to prowadzi, jest rewelacyjna. Potrafi jakoś tak trafić do każdego studenta. Ja zaczęłam wychodzić „z szuflady” właśnie pod jej wpływem. Był temat wypracowania: moje miasto. Napisałam. No i zaczęło się. Jestem kronikarzem Kroniki Uniwersytetu, jaką prowadzą wykładowcy (jestem oczywiście jednym z tych kronikarzy).

Zachęcam wszystkich do na- uki w każdym wieku. Zostawcie rozdeptane kapcie przed telewizorem! Weźcie zeszyt i pędźcie na wykłady. Oprócz szerokiego rozkładu zajęć mamy wycieczki, wystawy, wyjazdy do opery, teatru, wyjścia do kina, na imprezy okolicznościowe itp. Nie mówię już o nowo poznanych koleżankach i kolegach, co jest wyjątkową wartością. Nawet zdecydowałam się napisać do Waszej redakcji, a mojej gazety. A to wszystko pod wpływem BUTW i ich prowadzących.

Studentka Krystyna Kozakowska

Od redakcji: Naszej Czytelniczce dziękujemy za wspaniały list, a innych słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku zachęcamy do dzielenia się z nami wrażeniami ze swoich studiów. Również wykładowców, którzy z pewnością mają wiele ciekawych spostrzeżeń dotyczących fenomenu, jakim są w Polsce uniwersytety trzeciego wieku.

Jak rozwiązać spór o TK

Może Trybunał Konstytucyjny to jest temat trochę spóźniony, ale mam taki pomysł odlotowy, albo w najbliższej ekspedycji powinni mnie wysłać na Marsa. Przecież gdyby ci państwo w Trybunale mieli trochę honoru i ambicji, to w odpowiedzi na te niepokoje społeczne powinni się podać do dymisji. Parlament jest od tego, aby pomyśleć nad nowym rozwiązaniem.

A tutaj się zanosi, że trzeba przygotować lektykę i co najm-niej przewodniczącego wnosić na salę obrad (proponuję dwóch senatorów z przodu i dwóch posłów z tyłu lektyki). Przecież ekspertyzy trzeba zamawiać u ludzi, którzy znają się na rzeczy, a nie tworzyć gremia - jak parlament - dla których ważniejsze jest trzymanie się kasy i stołków. Nie wracajmy do tego, co już było, bo mądry papież - chyba Paweł VI -nie pozwolił się nosić w lektyce, bo przecież miał własne nogi.

Kazimierz z Bielska-Białej


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!