ŁKS łódź wygrał z GKS Jastrzębiem 2:0 i awansował do Lotto Ekstaklasy

Piotr Chrobok
ŁKS zagwarantował sobie awans do Ekstraklasy po zwycięstwie nad GKS Jastrzębie
ŁKS zagwarantował sobie awans do Ekstraklasy po zwycięstwie nad GKS Jastrzębie Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie - ŁKS Łódź 0:2. Podopieczni Jarosława Skrobacza ulegli na własnym obiekcie ŁKS-owi Łódź 0:2. Gospodarzy dwukrotnie skarcił Łukasz Sekulski. Dzięki zwycięstwu, ŁKS zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraklasy. Dla zespołu GKS-u Jastrzębie dzisiejsza porażka była drugą w przeciągu kilku dni.

Pewnie zmierzający po awans do Lotto Ekstraklasy, ŁKS Łódź był rywalem GKS-u Jastrzębie w meczu 33. kolejki Fortuna I Ligi. Mecz śmiało można było określić mianem starcia dwóch rewelacyjnych beniaminków, bowiem oba zespoły jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowały jeden szczebel ligowy niżej. Ostatecznie lepszy okazał się zespół z Łodzi, który wygrał z GKS-em Jastrzębie 2:0

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU

Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa dla oka. Gra, choć jej warunki dyktował zespół z Łodzi toczyła się głównie w środkowej części boiska. Liczący na awans do Lotto Ekstraklasy, ŁKS czekał aż zespół GKS-u popełni jakiś błąd. Takie w pierwszej części gry, podopiecznym Jarosława Skrobacza przydarzyły się dwa. Oba wykorzystali przyjezdni. W 28. minucie dośrodkowanie Ramireza z rzutu wolnego na gola zamienił Łukasz Sekulski. Tuż przed przerwą zabójczy dla podopiecznych Jarosława Skrobacza okazał się ten sam duet. Ramirez dobrze dostrzegł Sekulskiego w polu karnym, a temu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.

W drugiej części spotkania, obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Nadal stroną przeważająca był ŁKS. Dwie dogodne sytuacje ponownie stworzył sobie wyróżniający się Łukasz Sekulski. Za pierwszym razem, piłka zatrzepotała nawet w siatce, ale arbiter liniowy uniósł chorągiewkę do góry, sygnalizując spalonego. Piłkarze GKS-u grali na tyle, na ile pozwalali im przeciwnicy. Mimo to kilka razy zagrozili bramce przyjezdnych. Miejscowych nie stać jednak było dzisiejszego wieczora na ani jedno trafienie. Ostatecznie, w spotkaniu utrzymał się wynik z pierwsze połowy, który zapewnił ŁKS-owi powrót do Ekstraklasy.

Kolejne spotkanie podopieczni Jarosława Skrobacza rozegrają równo za dwa tygodnie, w sobotę 18 maja. Wówczas ich rywalem będzie Sandecja Nowy Sącz. Warto dodać, że będzie to już ostatni w tym sezonie mecz GKS-u.