ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec WYNIK Dwa gole w końcówce meczu. Sosnowiczanie wracają z punktem

30.09.2022 r. Mecz 12. kolejki Fortuna 1. Ligi: ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
30.09.2022 r. Mecz 12. kolejki Fortuna 1. Ligi: ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Grzegorz Galasiński
W piątek 30.09.2022 r. w meczu 12. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało w Łodzi z ŁKS-em 1:1 (0:0). Goście jako pierwsi stracili gola, ale szybko doprowadzili do wyrównania.

Piłkarze Fortuna 1. Ligi wrócili do rywalizacji po przerwie na mecze reprezentacji. Zagłębie w wolnym terminie rozegrało sparing z Ruchem Chorzów remisują na Stadionie Ludowym z Ruchem Chorzów 1:1. W piątek drużyna trenera Artura Skowronka zmierzyła się w Łodzi z ŁKS-em.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec

Do przerwy bez bramek

Faworytem spotkania był ŁKS, który po 11 kolejkach zajmował 3. miejsce z 20 punktami (dwa punkty straty do liderującego Ruchu). Zagłębie było było na 12. pozycji - 15 pkt. Przed ligową przerwą sosnowiczanie zremisowali u siebie z Chojniczanką Chojnice 1:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz ŁKS-u w Biesku-Białej z Podbeskidziem.

W połowie kibice nie doczekali się na gole, choć były okazje na zmianę wyniku. W 23. minucie huknął Dominik Jończy, a Dawid Arndt świetnie obronił, wybijając piłkę na rzut rożny. ŁKS pierwszy celny strzał oddał w 35. minucie, kiedy Dawid Kort uderzył mocno z dystansu - Michał Gliwa nie dał się zaskoczyć. W 43. minucie Zagłębie było bliskie objęcia prowadzenia po wyprowadzeniu kontry. Finalizował ją Szymon Sobczak, który chybił z 12 metrów.

Szybkie dwa ciosy pod koniec meczu

W przerwie doszło do zmiany bramkarza w drużynie gospodarzy. Aleksander Bobek wszedł za Dawida Arndta, który już na początku meczu nabawił się urazu, ale dotrwał do końca I połowy. W 52. minucie Patryk Bryła sprawdził Bobka, który sparował piłkę po jego strzale.

Od 77. minuty ŁKS miał przewagę jednej bramki. Gospodarze szybkimi podaniami wymanewrowali obronę Zagłębie i Dawid Kort zakończył akcję celnym strzałem z kilku metrów. Łodzianie krótko cieszyli się z prowadzenia. Zaczęło się od błędu Oskara Koprowskiego, który zagrał do... Marka Fabrego. Słowacki napastnik gości wbiegł w pole karne, minął Macieja Dąbrowskiego i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce!

Jak w Zagłębiu przyjęli ten remis?
"Wyglądaliśmy lepiej niż wicelider. Szkoda, że nie wygraliśmy, ale naprawdę trzeba szanować ten punkt i cieszyć się, że nasi piłkarze pomimo utraty bramki w końcówce meczu doprowadzili do wyrównania" - czytamy klubowy komentarz na Facebooku.

ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Dawid Kort (77), 1:1 Marek Fabry (84)

ŁKS: Dawid Arndt (46. Aleksander Bobek) - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski - Bartosz Biel (80. Grzegorz Glapka), Mieszko Lorenc, Dawid Kort, Jan Kuźma (69. Janczukowicz), Michał Trąbka - Maciej Radaszkiewicz (80. Nelson Balongo).

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Patryk Bryła (72. Tymoteusz Klupś), Maksymilian Rozwandowicz (90+3. Michał Masłowski), Wojciech Szumilas, Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski (90+2. Michał Barć) - Szymon Sobczak (72. Marek Fabry).

Żółte kartki: Dąbrowski, Kort, Janczukowicz, Dankowski

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)

Widzów: 8.200