LM siatkarzy: Jastrzębski Węgiel - Hypo Tirol Innsbruck 3:0 [FOTO]

Redakcja
Jastrzebski Węgiel - Hypo Tirol Innsbruck
Jastrzebski Węgiel - Hypo Tirol Innsbruck Jakub Jaźwiecki
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali we własnej hali z austriackim Hypo Tirol Innsbruck 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) w meczu grupy F Ligi Mistrzów. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Jastrzębski Węgiel: Michal Masny, Michał Łasko, Alen Pajenk, Thomas Jarmoc, Michał Kubiak, Rob Bontje – Damian Wojtaszek (libero) – Dmytro Filippow, Jakub Popiwczak, Mateusz Malinowski, Simon van de Voorde,

Hypo: Tamas Kaszap, Janos Peda, Andrew William Hein, Alexander Berger, Ronald Jimenez, Douglas – Eric Thomas Shoji (libero) – Alexander Tusch, Lorenz Koraimann, Michal Rak, Alexander Harthaller.

Sędziowali: Ilian Georgiew (Bułgaria), Philippe Schurmann (Liechtenstein).

Gospodarze przystąpili do tego pojedynku podbudowani sobotnią wygraną z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów. Ale wcześniej w pierwszym spotkaniu LM ulegli w Ankarze faworytowi grupy Halkbankowi 1:3.

Hypo, mając komplet pięciu wygranych na krajowym podwórku, też zaczęło udział w LM od porażki - z rumuńskim Tomisem Konstanca 1:3

W pierwszy secie jastrzębianie długo nie potrafili uzyskać znaczącej przewagi. Udało się przy trudnej zagrywce Michała Kubiaka – 14:7. Potem było 17:11. Gościom w odrabianiu strat pomogły dwie zmiany, w tym rozgrywającego (23:22). Ale po ataku Kubiaka seta wygrali gospodarze.

Bardziej wyrównana była druga partia. Prowadzenie się zmieniało aż do remisu po 20. Końcówka należała do jastrzębian, znów ostatni punkt zdobył Kubiak.

Austriacy nie zamierzali „odpuszczać” i w trzeciej części spotkania walczyli o każdy punkt i przedłużenie meczu.

Jastrzębski Węgiel prowadził 14:11 i wydawało się, że zespół trenera Lorenzo Bernardiego kontroluje grę, goście doprowadzili do remisu.

Przy drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 16:15 i już do końca dominowali. Po ataku Michała Łasko cieszyli się z pewnej wygranej.