Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubliniec otwiera stadion. Obowiązują nowe zasady i ograniczenia

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Lubliniec otwiera stadion. Obowiązują nowe zasady i ograniczeniaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Lubliniec otwiera stadion. Obowiązują nowe zasady i ograniczeniaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE lubliniecki.pl
Od poniedziałku 25 maja Stadion Miejski w Lublińcu wznowił działalność. Także inne gminy powiatu lublinieckiego myślą o otwarciu boisk lub właśnie to zrobiły.

Pod specjalnymi rygorami w poniedziałek wznowił działalność lubliniecki stadion. Zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne będą musiały się zastosować do wdrożonych tu zasad związanych z panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną. Grupy zorganizowane będą mogły korzystać ze stadionu od godz. 16.00 do 21.15.

Teren stadionu został już odpowiednio przygotowany, a boiska zostały podzielone na strefy.

Zasady korzystania z Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego w Lublińcu przy ul. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty 7, od 25 maja 2020 do odwołania.

Internet się śmieje

 • Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny czynny od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach od 8:00 do 21:30. Przerwa techniczna od 14:00 do 15:30.
 • Stadion lekkoatletyczny traktuje się jako jeden obiekt sportowy, dlatego w tym samym czasie maksymalnie może przebywać na nim 14 osób + trener w przypadku osób korzystających z infrastruktury lekkoatletycznej lub odpowiednia liczba zawodników przewidziana dla pełnowymiarowych otwartych boisk, tj. 22 i 4 trenerów, przy czym dopuszcza się podział boiska na dwie części, z zachowaniem strefy buforowej o szerokości 5 m, przy czym na każdej połowie może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 16 osób i 3 trenerów korzystających z tych obiektów.
 • Pierwszeństwo do korzystania z OSR mają grupy zorganizowane według harmonogramu ustalonego z Administratorem obiektu są to kluby piłkarskie LKS Sparta, Akademia Sportowa, Sporting Football Academy.
 • Dostęp do bieżni będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8: 00 do 14: 00. Przed wejściem na bieżnię proszę się zgłosić do obsługi Obiektu Osoby korzystające z bieżni proszone są o zachowanie zalecanego dystansu społecznego. Podczas zajęć grupowych brak możliwości korzystania z bieżni.
 • Brak możliwości korzystania z urządzeń do Kalisteniki – street workout.
 • Od 15: 30 do 21: 15 będą mogły przebywać grupy piłkarskie (LKS Sparta, Akademia Sportowa, Sporting Foorball Academy ) ; kategoryczny brak możliwości wejścia poza wyznaczonymi godzinami.
 • Obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach,
 • Budynek zaplecza socjalnego będzie zamknięty do odwołania (dotyczy to również klubów piłkarskich) poza WC
 • Treningi będą się odbywać według przesłanego harmonogramu (z odstępem czasowym 30 minut na dezynfekcje)
 • Wejście na Stadion będzie odbywać się wyłącznie przez główną furtkę od strony ul. 74 GPP 7
 • Nie będzie możliwości korzystania z parkingu wewnętrznego
 • Na terenie OSR obowiązuje zasłanianie twarzy (osoby trenujące na boisku są zwolnione z tego obowiązku wyłącznie podczas samego treningu)
 • Do dyspozycji drużyn będą 3 boiska podzielone na mniejsze boiska. Zarządca wyznacza miejsce treningu na boisku piłkarskim
 • Weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy ilości osób wchodzących na obiekt)
 • Organizator zajęć jest zobowiązany do dezynfekcji swojego sprzętu sportowego
 • Za grupy zorganizowane odpowiedzialny jest trener. Trener jest zobowiązany do pilnowania grupy. Przemieszczanie się na wyznaczone boisko odbywać się będzie po wyznaczonej ścieżce.
 • Wchodząc na OSR akceptujesz regulamin oraz zasady korzystania dostosowując się do poleceń obsługi obiektu.
 • Rodzice oraz osoby postronne podczas treningów nie mogą przebywać na terenie OSR. (ZGKLiC mgr. inż. Marek BRZEZINA oraz Administrator OSR Piotr Widera)

Sprawdź to

Orlik w Boronowie również otwarty

Boisko Orlik w Boronowie będą dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-21.00, w sobotę będzie nieczynny, a w niedzielę od 15.00 do 19.00.

Na obiekcie obowiązują następujące zasady:

 • na terenie obiektu może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 14 osób i 2 trenerów korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi;
 • osoby korzystające z obiektu są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, korzystając z ogólnodostępnego dozownika płynów do dezynfekcji,
 • nie ma możliwości korzystania z szatni oraz węzła sanitarnego,
 • podczas zajęć sportowych nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.

Jak informuje Urząd Gminy w Boronowie, istnieje możliwość zarezerwowania korzystania z boiska przez grupy pod nrami telefonów: 882145727 i 506513306. Rezerwacja zostaje anulowana jeśli grupa nie stawi się na miejscu w wyznaczonym czasie. Czas każdej rezerwacji jest automatycznie skrócony o 15 minut - na potrzeby zejścia grupy z boiska i zachowania należytej przerwy pomiędzy grupami.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera