Lubliniec. W przedszkolu nie noszono maseczek? Rodzice nie będą już mogli wejść do środka

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Przedszkole Miejskie nr 6 w Lublińcu
Przedszkole Miejskie nr 6 w Lublińcu arc Przedszkole Miejskie nr 6 w Lublińcu
Udostępnij:
Jeden z rodziców dziecka, które uczęszcza do Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu poinformował władze miasta, że ani personel, ani rodzice nie przestrzegają na terenie placówki zarządzeń przeciwdziałających rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19.

Żłobki i przedszkola to placówki, które w całym systemie opiekuńczo-edukacyjnym mimo pandemii funkcjonują najdłużej. Najmłodsze dzieci pozostały w domach tylko w ubiegłym roku, na początku pandemii. Potem placówki były otwarte już ciągle. Obecnie na najbliższe dwa tygodnie, do 9 kwietnia, wszystkie te placówki również zostaną zamknięte.

Rodzic zgłosił problem

Od ubiegłego roku z powodu epidemii wprowadzono w przedszkolach wiele obostrzeń i zasad. Maseczki i higiena osobista była podstawą w tych placówkach w czasie zagrożenia epidemicznego. Nie inaczej było w Przedszkolu nr 6 w Lublińcu. Jednak nie zawsze udawało się wszystkim zachować środków ostrożności. Jak poinformował jeden z rodziców, którego dziecko uczęszcza do tej placówki, zaobserwował nieakceptowalne dla niego zachowania.

- Pomimo wywieszonych informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust na terenie przedszkola, zarówno część rodziców jaki niestety część pracowników przedszkola ignoruje to zarządzenie. Pomijam, że większość nosi maseczki w sposób nieprawidłowy (zasłaniając tylko usta) lecz dość dużo osób nie nosi ich w ogóle. Obsługa przedszkola, pomimo kilkukrotnego zwrócenia uwagi, boi się zareagować i wyprosić takie osoby z terenu przedszkola lub podjąć kroki przewidziane prawem. Czy przedszkola, a w szczególności Przedszkole nr 6 są w jakiś sposób wyłączone spod obowiązujących rozporządzeń? - dopytywał burmistrza Lublińca jeden z mieszkańców miasta.

Władze Lublińca i władze przedszkola zareagowały na to zgłoszenie dość szybko. Burmistrz miasta po rozmowie z dyrekcją placówki poinformował, że Przedszkole Miejskie nr 6 posiada procedury dotyczące przeciwdziałania rozprzestrzeniania się Covid-19, które znają i przestrzegają wszyscy pracownicy. Z dokumentami mieli zostać też zapoznani również rodzice, a nauczyciele posiadają na to w dokumentach odpowiednie potwierdzenie.

Rodzice nie wejdą już na teren przedszkola

Jak zapewnia burmistrz, na terenie przedszkola wywieszone są również informacje o obowiązku i sposobie noszenia maseczek. Przy wejściu do budynku udostępnione są płyny dezynfekujące oraz maseczki jednorazowe. Dodatkowo nauczyciele poprzez komunikatory informują i przypominają rodzicom o obowiązku zachowania wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Placówki opiekuńcze w różny sposób organizowały swoją pracę. Do niektórych dostęp dla ludzi z zewnątrz był niemal od samego początku niemożliwy. Po zmierzeniu temperatury, rodzice oddawali dziecko opiekunom przy drzwiach i po kilku godzinach w tym samym miejscu je odbierali. Inne placówki zezwalały na wchodzenie na ich teren, jednak jak widać na opisywanym przykładzie, nie sprawdziło się to. Dyrekcja utrzymuje, że pracownicy przestrzegali wszystkich zasad, ale jak dobrze wie większość rodziców małych dzieci, z tym też bywa różnie.

W związku z zaistniałą sytuacją dyrekcja podjęła odpowiednie kroki. - Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6 podjęła decyzję o zaostrzeniu regulaminu i procedur dotyczących przeciwdziałaniu Covid-19 tzn. od 29 marca 2021r. rodzice nie będą wpuszczani na teren budynku przedszkola, a dzieci odbierane i wydawane będą przez pracowników placówki - zapowiedział burmistrz Edward Maniura.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Białko mikrobiologiczne ratunkiem dla planety?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie