Łukasz Piszczek z asystą. Borussia deklasuje FC Koeln

Michał Perzanowski
AFP/EAST NEWS
Liga niemiecka. Borussia Dortmund zdeklasowała na własnym stadionie FC Koeln 5:0 i po czterech kolejkach jest jedyną drużyną, która nie straciła gola w Bundeslidze. Do tego sukcesu dołożył się Łukasz Piszczek. Prawy obrońca asystował w 60. minucie przy golu na 4:0.

Nikt nie miał wątpliwości przed niedzielnym starciem, że faworytem jest zespół z Dortmundu. Mało kto jednak był przekonany o takim pogromie. Borussia wygrała 5:0, obejmując prowadenie już w 2. minucie meczu. Andriy Yarmolenko precyzyjnie dośrodkował na głowę Philippa, a ten dał swojej ekipie prowadzenie.

Do przerwy na tablicy widniał wynik 2:0. To i tak nie powstrzymało podopiecznych Petera Bosza do ofensywnej gry. Zabójcze dla zawodników z Kolonii były 59. i 60. minuta gry. Pierre-Emerick Aubameyang najpierw wykorzystał rzut karny, po tym jak Lukas Kluenter zagrał ręką w polu karnym. MInutę później Łukasz Piszczek z prawej strony w świetnym stylu zagrał do Gabońcyka, który tylko dopełnił formalności.

Mecz zakończył się wynikiem 5:0. Dortmundczycy osiągnęli efektowne zwycięstwo i powoli stają się pierwszym rywalem Bayernu Monachium w walce o mistrzostwo Niemiec.

TOP 10 polskich napastników [RANKING]

Materiał oryginalny: Łukasz Piszczek z asystą. Borussia deklasuje FC Koeln - Gol24