Łyżwiarstwo szybkie. Andżelika Wójcik tuż za podium mistrzostw świata w wieloboju sprinterskim. Piotr Michalski szósty

Tomasz Dębek
Andżelika Wójcik
Andżelika Wójcik Andrzej Banas / Polska Press
Andżelika Wójcik zajęła czwarte miejsce w wieloboju sprinterskim podczas mistrzostw świata w norweskim Hamar. Wśród mężczyzn Piotr Michalski był szósty.

W norweskim Hamar trwają mistrzostwa świata w łyżwiarskim wieloboju. W konkurencjach sprinterskich o medal otarła się Andżelika Wójcik. Po pierwszym dniu zmagań zajmowała piąte miejsce (była trzecia na 500 m i piąta na 1000 m.). W piątek na krótszym dystansie miała drugi czas, lecz na 1000 m była dziewiąta. Ostatecznie dało jej to czwarte miejsce. Wygrała Holenderka Jutta Leerdam przed rodaczką Femke Kok i Vanessą Herzog z Austrii.

Pozostałe reprezentantki Polski, Karolina Bosiek i Kaja Ziomek, po dwóch przejazdach zajmowały odpowiednio dziewiąte i szóste miejsce. Bosiek w piątek była dziewiąta (500 m) i ósma (1000 m), co ostatecznie dało jej ósmą lokatę. Ziomek na 500 m zajęła siódme miejsce, lecz na dłuższym dystansie nie wystartowała. Zajęła z tego powodu 16., miejsce, wyprzedziła tylko zdyskwalifikowaną pierwszego dnia Jekaterinę Aidową z Kazachstanu.

Wśród mężczyzn najlepiej wśród naszych reprezentantów spisał się Piotr Michalski. Po pierwszym dniu w generalnej był siódmy. W piątek, podobnie jak dzień wcześniej, miał trzeci czas na 500 m. Gorzej poszło mu na 1000 - był dopiero 12. W "generalce" dało mu to szóstą pozycję. 11. był Damian Żurek, a 20. Marek Kania..