Magazyn "Kursor zawodowy" jest już w szkołach w woj. śląskim

  Magazyn "Kursor zawodowy" jest już w szkołach w woj. śląskim

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Do wszystkich gimnazjów w naszym regionie trafił już kolejny numer naszego magazynu. To "Kursor zawodowy". Jeśli chcesz poznać bliżej atrakcyjne szkoły z woj. śląskiego, warto po niego sięgnąć. Piszemy w nim m.in. o tym, jak zaplanować swoją przyszłość.
  "Kursor zawodowy". Najnowszy numer

  "Kursor zawodowy". Najnowszy numer

  We wszystkich gimnazjach naszego regionu można spotkać nowy, majowy numer magazynu „Kursor zawodowy”, w którym opisujemy najciekawsze i najchętniej wybierane przez młodzież szkoły kształcące w konkretnych zawodach. O czym można więc przeczytać w tym numerze "Kursora"?

  „Od września branżówki zamiast zawodówek” - taki tytuł nosi nasz raport dotyczący zmian w szkolnictwie zawodowym. Od września 2017 r. trzyletnie zasadnicze szkoły zawodowe zamienią się w trzyletnie szkoły branżowe I stopnia. Dwa lata później zaczną funkcjonować szkoły branżowe II stopnia, ich absolwenci będą mogli przystąpić do matury i kontynuować naukę na studiach. Z kolei nauka w technikach zostanie wydłużona z 4 do 5 lat. Szkoły branżowe mają być mocno nastawione na współpracę z pracodawcami.

  W tym numerze "Kursora" przedstawiamy też młodych ludzi, którzy zdecydowali się na naukę w szkołach oferujących konkretny zawód. Nasi bohaterowie chcą być rzemieślnikami, założyć własną firmę. - Wybrałem technikum zawodowe, bo jego ukończenie daje mi konkretny fach - opowiada Sebastian Wielogórski, jeden z bohaterów naszych tekstów, uczeń pierwszej klasy Technikum nr 6 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Kopernika w Rudzie Śl.

  W „Kursorze zawodowym” piszemy także o zawodach z przyszłością. Warto poznać "Barometr zawodów" - przygotowywany przez Wojewódzki Urząd Pracy - dzięki któremu wiadomo, na jakich specjalistów i fachowców jest zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy.

  Takie i inne równie ciekawe teksty można znaleźć w naszym najnowszym „Kursorze zawodowym”. W nim są także m.in. interesujące wywiady, materiały o uczelniach technicznych w woj. śląskim oraz opisy najciekawszych techników i szkół zawodowych naszego regionu.

  „Kursor zawodowy” ma pomóc gimnazjalistom w wyborze nie tylko szkoły ponadgimnazjalnej, ale i przyszłego zawodu. Przeznaczony jest dla uczniów trzecich klas gimnazjów, ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. Opisaliśmy w nim korzyści wynikające z nauki zawodu, nowe zawody w szkołach, tłumaczyliśmy, dlaczego warto wybrać ciekawy zawód rzemieślniczy i że nauka w szkole zawodowej wcale nie zamyka dalszego etapu kształcenia.

  Nasz magazyn dla absolwentów gimnazjów przygotowujemy we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM i Urzędem Marszałkowskim woj. śląskiego.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał