Magda Linette cudownie ozdrowiała i w WTA w Seulu awansowała do 1/8 finału

Jacek Kmiecik
Magda Linette
Magda Linette AFP/EASTNEWS
Druga rakieta Polski Magda Linette pokonała Holenderkę Arianne Hartono 6:2, 7:5 i awansowała do 1/8 finału Seul WTA.

Linette, rozstawiona z numerem 3 w turnieju w stolicy Korei Południowej, nie bez trudu w drugim secie uporała się ze znacznie niżej klasyfikowaną reprezentantką Niderlandów (179. w rankingu WTA) w ciągu godziny i 39 minut (druga partia trwała równo godzinę).

Poznanianka, notowana aktualnie na 51. miejscu na światowej liście tenisistek, w minioną niedzielę w turnieju WTA w Ćennaj w Indiach dość niespodziewanie przegrała w finale z 17-letnią Lindą Fruhvirtovą 6:4, 3:6, 4:6. W trzecim secie Linette prowadziła z Czeszką już 4:1, by ostatecznie po przerwie medycznej oddać rywalce seta i swój trzeci w karierze tytuł. Wydawało się, że kontuzja, która odebrała Magdzie triumf w Indiach wykluczy ją z kolejnego turnieju. Tymczasem nasza polska „dwójka” poleciała do Korei i w pierwszej rundzie wyeliminowała Hartono.

Linette o ćwierćfinał zagra z Francuzką Kristiną Mladenovic (135. WTA), która w pierwszej rundzie pokonała przedstawicielkę gospodarzy Sohyun Park (469. WTA) 6:4, 4:6, 6:3. Mecz Polki z Koreanką z Południa przewidziany jest w czwartek, 22 września około godziny 4.00 czasu środkowoeuropejskiego.

W razie awansu w 1/4 finału Magda nie trafi już na pewno na swoją pogromczynię z Ćennaj Fruhvirtovą (72. WTA), która nieoczekiwanie w pierwszej rundzie uległa 460. na liście WTA Belgijce Yaninie Wickmayer 1:6, 4:6. Ewentualną rywalką Polki w grze o półfinał byłaby najpewniej Brytyjka Emma Raducanu, która w Saulu rozstawiona jest z numerem 6.