Magdalena Fręch i Kacper Żuk mistrzami Polski w tenisie ZDJĘCIA KIBICÓW Rekordowe mistrzostwa na kortach Górnika Bytom

19.07.2020. Finały MP w Bytomiu ściągnęły na korty Górnika Bytom wielu kibiców    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
19.07.2020. Finały MP w Bytomiu ściągnęły na korty Górnika Bytom wielu kibiców Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Mistrzami Polski w tenisie zostali Magdalena Fręch z Górnika Bytom i Kacper Żuk. Impreza z rekordową pulą nagród 200 tys. złotych odbyła się na kortach Górnika Bytom. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i finalistów w niedzielnych meczach.

W niedzielę jako pierwsze na kort centralny wyszły finalistki turnieju kobiet - rozstawiona z numerem 1 Magdalena Fręch i turniejowa "dwójka" Katarzyna Kawa. Licznie zgromadzeni kibice zobaczyli długi i zacięty pojedynek, wygrany przez Fręch 7:5, 6:3. Mecz trwał godzinę i 40 minut.

Zobacz ZDJĘCIA z niedzielnych finałów w Bytomiu

Dla Fręch to trzeci tytuł mistrzowski w karierze. Wcześniej wygrywała w 2014 i 2015 roku w Gliwicach. Za zwycięstwo dostała 27 tys. złotych. Nagroda dla Kawy to 14 tys. zł.

- Cały mecz musiałam utrzymywać koncentrację, trzymać nerwy na wodzy. Było mega ciężko. Kasia grała bardzo dobrze, wręcz świetnie się broniła - przyznała mistrzyni Polski. - Musiałam wszystko wybiegać, skończyć sama. Jestem bardzo zmęczona, ale przeszczęśliwa. W pierwszym secie, gdy było 3:5 i 15:40 "puściłam" rękę, bo nie miałam już nic do stracenia. Zaryzykowałam, opłaciło się, wróciłam do gry - dodała Fręch, która skończyła finał po czwartej piłce meczowej.

W finale mężczyzn zagrali Kacper Żuk (nr 3) i Daniel Michalski (4). Rozstawiony z "jedynką" 29. zawodnik listy ATP Hubert Hurkacz przegrał już w II rundzie z mistrzem Polski juniorów Maksem Kaśnikowskim 5:7, 7:6, 3:6. Kamil Majchrzak (nr 2) w grze o finał nie dał rady Michalskiemu 5:7, 6:7(5).

Michalski w pierwszym secie finału prowadził 5:2, w sumie miał siedem piłek setowych, ale doszło do tie-breaka, w którym lepszy był Żuk. W drugim secie Żuk miał prowadzenie 3:1 i serwis, jednak Michalski odrobił straty - 3:3. Przy wyniku 5:6 serwujący Michalski obronił dwie piłki meczowe i znów był tie-break. Ponownie lepszy w tej rozgrywce był Żuk.

- Do tej pory najdalej w mistrzostwach Polski byłem w ćwierćfinale. Tym bardziej cieszę się, że w turnieju z taką drabinką, z takimi zawodnikami, osiągnąłem sukces. Nie było łatwo do samego końca. Finał był bardzo trudny - nie krył mistrz Polski.

Nagrody dla mężczyzn były takie same - 27 i 14 tys. zł.