sportowy24
  Mali piłkarze ze Śląska jadą na finał turnieju „Z podwórka...

  Mali piłkarze ze Śląska jadą na finał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Dziewczynki KKS Katowice chcą zagrać na Narodowym

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Cztery drużyny z województwa śląskiego reprezentować będą nasz region w ogólnopolskim finale XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w Warszawie. Do stolicy pojadą zwycięzcy naszego finału wojewódzkiego, który odbył się na Stadionie Śląskim. W kategorii U-10 województwo śląskie reprezentować będą dziewczynki z KKS Katowice i chłopcy z SP nr 7 z Częstochowy, natomiast w kategorii U-12 dziewczęta ze Sprintu Katowice i chłopcy z SMS Katowice.
  Dziewczynki KKS Katowice chcą zagrać na Narodowym
  1/72

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karina Trojok

  Dziewczęcy zespół KKS Katowice jest prawdziwym weteranem tej imprezy. Drużyna młodych piłkarek ze stolicy Górnego Śląska weźmie w nim udział po raz czwarty z rzędu. Dwa lata temu KKS Katowice wygrał rywalizację dziewcząt do lat 10, a przed rokiem zajął w niej drugie miejsce.

  Zobaczcie zdjęcia:

  Zobacz galerię

  - Grałam w finale w Warszawie już rok temu i bardzo mi się podobało. Turniej był fajny, a rywalki mocne. Fajnie też było zagrać na Stadionie Narodowym - powiedziała 10-letnia Zuzia Pańtak z KKS Katowice.

  - W tym roku nie nastawiamy się na konkretne cele, choć oczywiście jako reprezentanci województwa śląskiego chcemy zaprezentować się jak najlepiej. Zabieramy do Warszawy cztery zawodniczki z rocznika 2009 i sześć młodszych z rocznika 2010. Dla nich ma to być fajna przygoda, a także cenne doświadczenie, bo zawsze powtarzam, że na każde takie zawody jedziemy po naukę. Bazujemy na swoich wychowankach, które grają w trzech ligach m.in. Śląskiej Lidze Orliczek, gdzie regularnie wygrywają - stwierdził Tomasz Nawrocki, trener KKS Katowice. Poza nim zajęcia z dziewczynkami prowadzą Michał Cebula i trenerka bramkarek Jessica Ludwiczak, która na co dzień gra w Ekstra-lidze kobiet w GKS Katowice.

  KKS Katowice jest jednym z niewielu klubów na Śląsku prowadzącym szkolenie dziewcząt w rocznikach 2008-2010. Trenują w nim także młodsze dziewczynki z roczników 2011-13. Na zajęcia odbywające się we wtorki, czwartki i piątki o 
godz. 17 na boisku katowickiego Rapidu regularnie uczęszcza 25-30 młodych piłkarek nie tylko z Katowic, ale także z Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Rudy Śląskiej, Zabrza i Żor.

  - Nie stresuję się przed tym turniejem. Myślę, że będzie bardzo fajnie. Chciałabym zagrać na Stadionie Narodowym i zająć pierwsze miejsce, bo w Warszawie będą dopingować mnie rodzice - powiedziała 9-letnia Tosia Dzierżęga, piłkarka katowickiego KKS.

  Ogólnopolski finał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w którym udział biorą mistrzowie 16 województw, rozpocznie się w poniedziałek 29 kwietnia wielkim otwarciem i losowaniem grup, które odbędzie się na PGE Narodowym. We wtorek 30 kwietnia na boiskach Legii Warszawa i Agrykoli zaplanowano mecze grupowe, a dzień 
później na tych samych obiektach odbędą się spotkania pucharowe. Pojedynki finałowe w każdej z kategorii decydujące o zwycięstwie w całej imprezie zaplanowano na czwartek 2 maja na PGE Narodowym.

  Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Powitaj Nowy Rok na Jurze

  Powitaj Nowy Rok na Jurze

  Profilaktyka dla rodziców i właścicieli czworonogów!

  Profilaktyka dla rodziców i właścicieli czworonogów!