Malownik: Nowe osiedle mieszkaniowe w Katowicach...

  Malownik: Nowe osiedle mieszkaniowe w Katowicach Podlesiu[WIZUALIZACJE + WIDEO]

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Malownik: Nowe osiedle mieszkaniowe w Katowicach Podlesiu[WIZUALIZACJE + WIDEO]
  1/12
  przejdź do galerii
  Deweloper New Construction Concept rozpoczął sprzedaż mieszkań, które powstają w dzielnicy Podlesie, przy ul. Armii Krajowej 443 w Katowicach. Jak widać Osiedle Malownik zlokalizowane jest blisko centrum Katowic. To nowoczesne osiedle mieszkaniowe składać się będzie z pięciu 3-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych, w tym 108 nowych apartamentów z 128-ma garażami podziemnymi. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 134 mejsc postojowych, a do każdego lokalu będzie przynależeć balkon, taras, loggia lub ogródek.

  Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań katowickiej inwestycji wynosi 5 759 mkw. Budowa Malownika rozpoczęła się w kwietniu 2018 roku. W pierwszej kolejności powstają dwa budynki zlokalizowane od strony ulicy Sołtysiej. Na rynek trafiło 48 mieszkań o powierzchni od 45 do 88 mkw, najwięcej jest lokali 2-pokojowych. Oddanie do użytku I etapu osiedla zaplanowano na III kwartał 2019 roku. Całe osiedle Malownik zostanie oddane do użytku w 2020 roku. Projekt architektoniczny przygotowało biuro Wojciecha Wojciechowskiego.  - Osiedle Malownik powstaje w Podlesiu, czyli jednej z popularniejszych i spokojniejszych dzielnic Katowic, położonej w otoczeniu zieleni i lasów – mówi Marcin Fligier, project manager w New Construction Concept. – Malownik to kameralne, atrakcyjnie zaprojektowane nowoczesne osiedle, składające się z pięciu 3-kondygnacyjnych budynków ze 108 mieszkaniami, garażami podziemnymi i cichobieżnymi windami. Atut naszej inwestycji to atrakcyjne lokalizacja, ponieważ Podlesie jest dobrze zlokalizowaną okolicą, jeżeli chodzi o dojazd do centrum Katowic i Tychów, zarówno samochodem, komunikacją miejską, czy też pociągiem . Z drugiej strony dzielnica jest samowystarczalna. Znajdziemy tam sklepy, szkoły, przedszkola, ośrodki sportowe oraz gastronomię – dodaje Marcin Fligier. Deweloper podkreśla również, że niedaleko inwestycji znajduje się kompleks lasów tyskich, gdzie można wybrać się na spacer lub rowerową przejażdżkę. – Wszystkie nowe mieszkania mają wyznaczoną komórkę lokatorską, gdzie można schować np. komplet opon, rower, czy narty – mówi Marcin Fligier. – Warto zaznaczyć, że na sprzedaż są przeznaczone nowoczesne apartamenty z garażami podziemnymi, a wjazdy do tych garaży prowadzą z granic nieruchomości, dlatego przez osiedle nie będą przejeżdżały samochody. Dzięki temu będzie wyciszone i bezpieczniejsze. Dodatkowo, to nowoczesne osiedle mieszkaniowe będzie ogrodzone i monitorowane z kontrolą dostępu. Z uwagi na fakt, że jesteśmy firmą budowalną najważniejszą kwestią, na której się skupiliśmy przy budowie Osiedla Malownik to jakość wykonania. Budujemy z najwyższej jakości materiałów. Budynki mieszkalne będą wykonane z pustaka ceramicznego, docieplone styropianem 20cm, wyposażone w duże okna o bardzo niskim współczynniku przenikania Uc(max)=0,9, z filtrami antysmogowymi oraz wentylacją mechaniczną Dzięki czemu koszty eksploatacji, w tym ogrzewania, zostaną znacznie obniżone w stosunku do innych tego typu budynków mieszkalnych – dodaje Fligier.

  W projekcie Osiedla Malownik przewiduje się wysokie apartamenty, które będą mieć ponad 2,7 m, co nie jest częste w obecnych czasach. Budynki posiadają trzy podstawowe typy mieszkań o powierzchni 45 i 55 mkw, przez 65 mkw , aż do 88 metrów kwadratowych. – Ponadto, idąc za duchem czasów oferujemy system smart home, czyli inteligentnego domu, by za pośrednictwem telefonu sterować np. ogrzewaniem, czy oświetleniem. Mieszkania smart home będą dostępne w opcji. Dostosowujemy również mieszkania do zamontowania klimatyzacji, oraz rolet okiennych – dodaje Marcin Fligier z New Construction Concept.


  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo