Mamy mistrza Polski w karate z Piekar Śląskich ZDJĘCIA Zawodnicy Śląskiego Klubu Karate na podium MP

Łukasz Kopcik na podium MP juniorów w karate
Łukasz Kopcik na podium MP juniorów w karate fot. archiwum rodzinne
Łukasz Kopcik z Piekar Śląskich został mistrzem Polski juniorów w karate kumite. Zawodnik Śląskiego Klubu Karate i Kick-Boxingu z Lubszy zwyciężył w kategorii 17-18 lat w wadze do 65 kg. Zobaczcie zdjęcia Łukasza Kopcika z podium MP.

Mistrzostwa Polski juniorów w ramach Polskiej Federacji Kyokushin Karate rozgrywano w ten weekend w Kaliszu. W konkurencji kata wystąpiło 75 zawodników, a znacznie mocniej obsadzonej konkurencji kumite 182 i to właśnie w niej triumfował Łukasz Kopcik. Karateka z Piekar Śląskich okazał się najlepszy w rywalizacji juniorów w wieku 17-18 lat. W finale wagi do 65 kg Kopciuk pokonał Patryka Nowaka z Bydgoszczy.

Zobaczcie zdjęcia Łukasza Kopcika z MP w Kaliszu

Nie był to jedyny sukces przedstawicieli Śląskiego Klubu Karate i Kick-Boxingu z Lubszy w mistrzostwach Polski juniorów. W Kaliszu złoty medal zdobył również Mateusz Bednarek w kumite chłopców 13-14 lat w wadze do 57 kg, Katarzyna Maruszak wywalczyła srebro w kumite dziewcząt 11-12 lat w wadze +57 kg, a Robert Maruszczyk był trzeci w kumite chłopców 17-18 lat w wadze do 75 kg. W klasyfikacji zespołowej kumite Śląski Klub Karate i Kick-Boxingu z Lubszy zajął czwarte miejsce.