Marcin Dziadczyk, gliwicki policjant, zdobył tytuł Absolutnego Mistrza Polski w Kulturystyce

Kamil Lorańczyk
Wielki sukces gliwickiego policjanta. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KMP w Gliwicach
Policjant z Gliwic, sierż. sztab. Marcin Dziadczyk zdobył tytuł Absolutnego Mistrza Polski w Kulturystyce, a także zwyciężył w kategorii Classic Physique. – To kolejny dowód na to, że pasja, samodyscyplina i wyznaczony cel dają efekty. Gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów! – napisali policjanci z KMP w Gliwicach.

Tytuł Absolutnego Mistrza Polski w Kulturystyce Marcin Dziadczyk zdobył 23 kwietnia podczas VIII edycji Festiwalu Sportów Sylwetkowych, gdzie rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Federacji NPC.

Zobacz zdjęcia:

Po tym zwycięstwie przed policjantem z Gliwic otwiera się droga do sukcesów na poziomie światowym. Ostatnie z zawodów były bowiem jednocześnie kwalifikacjami regionalnymi, uprawniającymi do startu i rywalizacji o kartę IFBB PRO podczas zawodów PRO Qualifier, które odbędą się 28 i 29 maja. Wspomniana karta daje status zawodowca oraz uprawnia do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z całego świata.

Przypomnijmy, że sierż. sztab. Marcin Dziadczyk służący na co dzień w I Komisariacie Policji w Gliwicach kulturystykę trenuje już od kilku lat. Pierwsze sukcesy w tym sporcie zaczął osiągać dokładnie pięć lat temu. Triumfował m.in. w Pucharze Polski w kategorii Muscular Men's Physique.

W 2020 roku wysokie miejsca zajął w Grand Prix Fiwe w Warszawie, gdzie rozgrywane były zawody Słodkiewicz Classic II oraz Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness. Policjant wystartował łącznie w czterech konkurencjach, zajmując 5. miejsce w kategorii Kulturystyka Mężczyzn do 90 kg i 1. w Classic Physique OPEN (Słodkiewicz Classic II) oraz 5. w Kulturystyce Mężczyzn OPEN i 2. w Classic Physique OPEN (PP w Kulturystyce i Fitness 2020).