MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marsz narodowców w Katowicach zdelegalizowany. Ostre słowa prezesa Ruchu Narodowego i mocna riposta szefa MSWiA. Winnicki kontra Brudziński

KS
Marzena Bugała-Azarko
Marsz Powstańców Śląskich organizowany przez narodowców został w niedzielę zdelegalizowany przez prezydenta Krupę, po tym jak został zablokowany przez demonstrację antyfaszystowską i interwencji policji. Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego ostro zaatakował na Twitterze szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, była szybka riposta.

Do ostrej wymiany zdań między Robertem Winnicki, prezesem Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej a Joachimem Brudzińskim, szefem MSWiA doszło na Twitterze. Szef RN zarzucił Brudzińskiemu, że policja w Katowicach ochraniała "lewaków" blokujących manifestację ku czci Powstańców Śląskich.

- Potrzeba pilnej interwencji. Policja w Katowicach ochraniała dziś lewaków blokujących manifestację ku czci Powstańców Śląskich. Brutalnie interweniowała wobec uczestników marszu, czterech zatrzymała. - Zwrócił się do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego Robert Winnicki.

Wcześniej na koncie Młodzieży Wszechpolskiej pojawiły się wpisy, że "lewaccy ekstremiści" z Komitetu Obrony Demokracji i "ugrupowań komunistycznych" zablokowali legalny marsz w Katowicach. - Co robi Polska policja? Siłą spycha nas z placu! Kilku naszych działaczy zostało zatrzymanych - napisano na Twitterze Młodzieży Wszechpolskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Zamieszki w Katowicach. Antyfaszyści zablokowali przemarsz narodowców ZDJĘCIA + WIDEO

ZOBACZ TAKŻE:
Marsz narodowców i kontrmanifestacja antyfaszystów w Katowicach: nie milkną echa zamieszek na pl. Sejmu Śląskiego, jest 9 zatrzymanych

Na ripostę Joachima Brudzińskiego, którego resort odpowiada za służby mundurowe nie trzeba było długo czekać. W mocnych słowach odpowiedział swojemu adwersarzowi.

- Panie Pośle gdyby Pan wpłynął na organizatorów narodowych demonstracji, aby skuteczniej eliminowali ze swoich szeregów idiotów eksponujących faszystowskie i nazistowskie symbole to Polska Policja nie musiałaby interweniować. A Ruch Narodowy nie byłby kompromitowany w oczach Polaków - napisał na Twitterze.

WYMIANA ZDAŃ NA TWITTERZE: WINNICKI - BRUDZIŃSKI

Na tym jednak dyskusja się nie zakończyła. Poseł Winnicki, dodał bowiem, że KOD i "inne lewactwo" chciało zablokować Marsz Powstańców Śląskich organizowany przez RN i MW.

- Prezydent Katowic Krupa (kandydat PiS) przyłączył się do skrajnej lewicy, rozwiązał legalny Marsz a policja go rozbijała. Takie są fakty.

Na co Joachim Brudziński odpowiedział, że policja wobec narodowców interweniowała dopiero po rozwiązaniu manifestacji, wcześniej siła usuwała uczestników nielegalnej kontrmanifestacji.

- Jeżeli był Pan na tym marszu, to widział Pan, że dopóki zgromadzenie nie było przez ratusz rozwiązane, to Polska Policja usuwała z drogi blokujących. Tak samo musiał Pan widzieć symbole i znaki, które niestety chluby Wszechpolakom raczej nie przynoszą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!