Mateusz Morawiecki wystartuje w wyborach z okręgu katowickiego? Kto wygrywa na Śląsku, wygrywa wszędzie [30. 6. 2019 r.]

TKZaktualizowano 
Mateusz Morawiecki wystartuje w wyborach z okręgu katowickiego? Kto wygrywa na Śląsku, wygrywa wszędzie
Mateusz Morawiecki wystartuje w wyborach z okręgu katowickiego? Kto wygrywa na Śląsku, wygrywa wszędzie Marek Szawdyn
Premier Mateusz Morawiecki rozważa start w jesiennych wyborach z katowickiego okręgu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Morawiecki nie podjął jednak jeszcze ostatecznej decyzji, ale jest to prawdopodobny scenariusz, jak przypomina "DGP", w Polsce obowiązuje zasada: wygrywasz wybory na Śląsku, wygrywasz w Polsce. Czy Morawiecki pójdzie w tym kierunku? Decyzja zostanie podjęta w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Morawiecki wystartuje w wyborach z okręgu katowickiego?

Premier Mateusz Morawiecki jest przymierzany do startu w nadchodzących wyborach z katowickiego okręgu. Dlaczego? Jak twierdzi jeden z informatorów "Dziennika Gazety Prawnej", kto wygrywa na Śląsku, ten wygrywa wszędzie.

Start z okręgu śląskiego w tym roku będzie ułatwiony, ponieważ do europarlamentu mandaty uzyskali liderzy:

  • Jadwiga Wiśniewska,
  • Grzegorz Tobiszowski.

Dla premiera Morawieckiego będzie to pierwszy start w wyborach do parlamentu krajowego. Za sobą ma tylko jeden start w wyborach samorządowych. W 1998 uzyskał mandat sejmiku dolnośląskiego z list Akcji Wyborczej Solidarność.

Z jakiego okręgu wystartuje Mateusz Morawiecki?

Prawdopodobnym wyborem premiera Morawieckiego jest również wybór okręgu:

  • Wrocław, z którego Morawiecki pochodzi,
  • Warszawa II,
  • Kielce.

Jak twierdzi jeden z polityków PiS na łamach "DGP", premier wybierał będzie z kilku opcji na podstawie tego, gdzie najbardziej pomoże partii.

Przypomnijmy, że wybory do parlamentu odbyć powinny się w ciągu 30 dni zanim upłynie czteroletnia kadencja Sejmu.

Wybory odbyć się muszą zatem między 12 października a 12 listopada.

polecane: FLESZ: Zmiany w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 36

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Arek

Brawo Panie Premierze! Cała Polska Panu kibicuje!!!

e
emil

Premier ma tak wysokie poparcie społeczeństwa że nie będzie miał problemu z wygraną niezależnie od miejsca w którym wystartuje.

G
Gość
2019-06-30T12:29:14 02:00, Gość:

Akurat w przypadku premiera Morawieckiego można napisać: wygra wszędzie gdzie wystartuje. To jest świetny polityk i każdy wie ile dobrego dla Polski zrobił.

2019-06-30T12:36:04 02:00, PRAWDA:

i najlepszy pisDOWATY kłamczuch

ale was boli. I ma boleć. Tylko Morawiecki!

G
Gość
2019-06-30T12:35:58 02:00, Gość:

Jak tak sobie popatrzę na poczet polityków polskich od 89 roku to Morawiecki jest bezkonkurencyjny. Nie było dotąd tak skutecznego i solidnego polityka. Wykształcenie, doświadczenie, praca na rzecz ludzi. To jest to!

2019-06-30T12:37:25 02:00, GULIWER:

Z TAK DŁUGIM NOCHALEM KTÓREGO NAWET PINOKIA PRZEBIŁ

Żal mi was totalni. Naprawdę. Nie macie już nic: ani zaplecza politycznego ani planu ani programu wyborczego. Jedyne co wam pozostało to patrzenie jak wielka przepaść dzieli was od PiSu i premiera. I dobrze wam tak. Polacy w końcu wybierają mądrze.

G
Gość
2019-06-27T21:41:26 02:00, Arek:

Pan Premier wygra. To jeden z najsprawniejszych polityków ostatnich lat.

2019-06-30T12:39:07 02:00, weneryk:

zmień pisDZIELCU lekarza bo ten cię oszukuje

czy wszyscy POlacy mają tak niski poziom? Jak chcecie pokonać premiera Morawieckiego w wyborach skoro nie macie nawet jednego argumentu tylko nienawiść?

w
weneryk
2019-06-27T21:41:26 02:00, Arek:

Pan Premier wygra. To jeden z najsprawniejszych polityków ostatnich lat.

zmień pisDZIELCU lekarza bo ten cię oszukuje

G
GULIWER
2019-06-30T12:35:58 02:00, Gość:

Jak tak sobie popatrzę na poczet polityków polskich od 89 roku to Morawiecki jest bezkonkurencyjny. Nie było dotąd tak skutecznego i solidnego polityka. Wykształcenie, doświadczenie, praca na rzecz ludzi. To jest to!

Z TAK DŁUGIM NOCHALEM KTÓREGO NAWET PINOKIA PRZEBIŁ

P
PRAWDA
2019-06-30T12:29:14 02:00, Gość:

Akurat w przypadku premiera Morawieckiego można napisać: wygra wszędzie gdzie wystartuje. To jest świetny polityk i każdy wie ile dobrego dla Polski zrobił.

i najlepszy pisDOWATY kłamczuch

G
Gość

Jak tak sobie popatrzę na poczet polityków polskich od 89 roku to Morawiecki jest bezkonkurencyjny. Nie było dotąd tak skutecznego i solidnego polityka. Wykształcenie, doświadczenie, praca na rzecz ludzi. To jest to!

G
Gość

Akurat w przypadku premiera Morawieckiego można napisać: wygra wszędzie gdzie wystartuje. To jest świetny polityk i każdy wie ile dobrego dla Polski zrobił.

G
Gość
2019-06-27T20:53:49 02:00, owen:

Polska potrzebuje takich polityków jak Morawiecki. Młody, świetnie wykształćony, z dużym doświadczeniem, z wizją i planami, które sukcesywnie wprowadza w życie.

2019-06-27T21:09:10 02:00, Rachiscz:

jednych okrada aby drugich pisoTŁUKÓW przekupić za PINCET

Wykształcony pisu-arek kaczora.

G
Gość
2019-06-27T21:41:26 02:00, Arek:

Pan Premier wygra. To jeden z najsprawniejszych polityków ostatnich lat.

Może wygra ale nie u nos na Śląsku.Po wyborach spieprzy nazot do Warszawy a nos bydzieiol w zadku.

n
nto