Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2016 Matematyka rozszerzona ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

KD
arc.
Matura 2016 Matematyka rozszerzona ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI: Dokładnie 8 031 absolwentów szkół średnich w poniedziałek sprawdzi swoją wiedzę z matematyki. Drugi tydzień maturalnego maratonu rozpoczyna egzamin z królowej nauk na poziomie rozszerzonym. Po południu zaplanowano zmagania z językiem łacińskim i kulturą antyczną na obu poziomach. W Śląskiem ten przedmiot wybrało 7 maturzystów.

Matura 2016: Matematyka rozszerzona. Jakie były pytania? Arkusz stworzony przez szatana 09.05.2016

Matura 2016 Matematyka rozszerzona ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI:

Ciąg dalszy maturalnego maratonu rozpocznie egzamin z poziomu rozszerzonego z matematyki. Ten przedmiot wybierają nie tylko maturzyści chcący kontynuować naukę na ściśle naukowych kierunkach, np. fizyka, matematyka czy informatyka, ale też, np. na prawie i administracji.

Rozszerzenie z matematyki jest jednym z najchętniej wybieranych przez uczniów przedmiotem dodatkowym. Jedni swoją decyzję tłumaczą tym, że i tak przygotowują się do egzaminu obowiązkowego, więc i rozszerzenie mogą napisać. Inni podkreślają szeroki wachlarz możliwości, jaki daje przy wyborze kierunku studiów.

Na rozwiązanie zadań maturzyści będą mieli 180 minut. Arkusz składa się z trzech grup zadań:

1. Zadania zamknięte - dla każdego z tych zadań zdający wskazuje właściwą odpowiedź, zaznaczając swoją decyzję na karcie odpowiedzi. Zadania punktowane są w skali 0 -1.

2. Zadania otwarte krótkiej odpowiedzi, w tym zadania z kodowaną odpowiedzią. Zadania te punktowane są w skali 0–2, 0–3 albo 0–4. Zdający udziela odpowiedzi wpisując żądane cyfry otrzymanego wyniku do odpowiedniej tabeli. Ocenie podlega tylko zakodowana odpowiedź.

3. Zadania otwarte rozszerzonej odpowiedzi. Rozwiązując zadania z tej grupy, zdający w szczególności ma wykazać się umiejętnością rozumowania oraz dobierania własnych strategii matematycznych do nietypowych warunków. Zadania te punktowane
są w skali 0–5,0–6 albo 0–7 napiszą egzamin.

Maturzyści, którzy wybrali język łaciński na rozwiązanie zadań również będą mieli 180 minut. Pytania, jakie znajdą w arkuszach mają sprawdzać następujące umiejętności:
- przekład na język polski łacińskiego tekstu,
- znajomość gramatyki łacińskiej,
- wiedza o antyku, realiach historyczno-kulturowych, osiągnięciach kultury antycznej, mitologii Greków i Rzymian,
- umiejętność objaśniania związków kultury i tradycji antycznej z kulturą współczesną, w tym polską.

Do końca tego tygodnia odbędą się egzaminy z następujących przedmiotów: wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, biologia, filozofia, język niemiecki, chemia oraz geografia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!