Matura 2016: Matematyka rozszerzona. Jakie były pytania? Arkusz stworzony przez szatana 09.05.2016

KD, JOL
Matura 2016 - matematyka poziom rozszerzony CKE ARKUSZ 09.05.2016
Matura 2016 - matematyka poziom rozszerzony CKE ARKUSZ 09.05.2016
Matura 2016: Matematyka rozszerzona. Jakie były pytania? Czy było trudno? Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym już się zakończył. Na Twitterze pojawiły się pierwsze komentarze. Można z nich wywnioskować, że lekko nie było: "matematyka rozszerzona to był arkusz stworzony przez szatana, nie wiem czy będę mieć chociaż 30%" - pisze ada ‏@lotsofloueh. MATURA 2016 MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY, ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, CO BYŁO NA MATURZE Z MATEMATYKI? JAKIE BYŁY PYTANIA?

MATURA 2016 MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY. ROZWIĄZANY ARKUSZ Z MATEMATYKI 2016, SPRAWDŹ ODPOWIEDZI

AKTUALIZACJA
Matura z matematyki, poziom rozszerzony. Było 10 zadań otwartych, pięć zamkniętych i jedno kodowane. Jakie? Tak je zapamiętali uczniowie z IV LO w Tychach. Ze swojej pracy nie byli szczególnie zadowoleni. Myśleli, że pójdzie im lepiej.

**MATURA 2016: MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY. JAKIE BYŁY PYTANIA?

Zadanie kodowane z prawdopodobieństwa warunkowego.**

1. Była tabelka, a w niej wypisane osoby (z podziałem na mężczyzn i kobiety). Trzeba było obliczyć prawdopodobieństwo, że osoba z tej grupy zgadza się na projekt, zakładając, że jest to mężczyzna.
Odpowiedź do zakodowania: 7,5,3.

MATURA 2016: MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY. JAKIE BYŁY PYTANIA? Zadania otwarte

 • 1. Matura 2016 matematyka rozszerzona: Jest trapez, którego wierzchołki należą do wykresu funkcji kwadratowej o wzorze y= 2-1/2x kwadrat. Dolna podstawa trapezu leży na osi x. Należało napisać wzór na pole trapezu w zależności od pierwszej współrzędnej wierzchołka C i obliczyć współrzędne tego wierzchołka, w których trapez będzie miał największe pole.
 • 2. Matura 2016 matematyka rozszerzona: Był prostokąt z narysowaną przekątną dzielącą go na dwa kwadraty i w te dwa trójkąty wpisane były koła. Przez środek tych kół przechodziła prosta równoległa do podstawy prostokąta przechodząca przez punkt styczności drugiego koła z przekątną. Trzeba było wykazać, ze krótszy bok prostokąta jest równy odcinkowi od punktu styczności do boku.
 • 3. Matura 2016 matematyka rozszerzona: Było dane, że x i y są dodatnie, x kw. Dodać y kw. = 2 i wykazać, że x+y jest mniejsze lub równe 2.
 • 4. Matura 2016 matematyka rozszerzona: Geometria analityczna. Są dane dwa punkty A i B. Są to wierzchołki czworokąta wpisanego w okrąg. Punkt A ma współrzędne 30 i 32, punkt B – 0 i 8. Przez A przechodzi prosta o wzorze y=x+2 i ona jest osią symetrii czworokąta i przechodzi przez punkt C. Trzeba obliczyć C i D.
 • 5. Matura 2016 matematyka rozszerzona: Równanie trygonometryczne z parametrem. Były trzy warunki. Dwa z nich to, że równanie to ma dwa różne rozwiązania o tych samych znakach. Trzeci warunek, że I x1I-Ix2I jest mniejsza od trzech.
 • 6. Matura 2016 matematyka rozszerzona: Równanie trygonometryczne. Dwa cosinus x minus pierwiastek z 3 i to wszystko podzielić przez cosinus kwadrat x. I to ma być mniejsze niż 0.
 • 7. Matura 2016 matematyka rozszerzona: Ostrosłup prawidłowy czworokątny, którego h=5, a kąt miedzy sąsiednimi ścianami bocznymi był równy 120. Obliczyć objętość ostrosłupa.
 • 8. Matura 2016 matematyka rozszerzona: Jest ciąg geometryczny o wzorze 1 przez 2 x minus 371 (to wszystko do n) i obliczyć najmniejsze x, dla którego ten ciąg jest zbieżny.

Matura 2016 matematyka rozszerzona: Zadania zamknięte

 • 1.Równanie z parametrem. Była podana granica funkcji i trzeba było obliczyć parametr p w tym ciągu.
 • 2.Wielomian z parametrem był podzielny przez x-1. Trzeba było obliczyć ten parametr.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY
W Śląskiem ponad 8 tys. maturzystów ma za sobą egzamin na poziomie rozszerzonym z matematyki. Pisali go na poziomie rozszerzonym. Tuż po zakończeniu egzaminu w internecie pojawiły się pierwsze komentarze. Wszystkie utrzymane w jednym tonie - rozszerzona matematyka to kosmos, pogrom, siekana...

"Matematyka rozszerzona to pogrom. Jeśli będę miała 30% to będę szczęśliwa"

- na Twitterze żali się Brązowa Skra.

"Do rocznika 98... zastanówcie się dwa razy zanim podejmiecie decyzję o zdawaniu matmy rozszerzonej...#matura #matura2016 #maturamatma #matma"

- podpowiada Natalia.

"Oh, widzę, że nie tylko ja jestem załamana po matmie rozszerzonej" - pisała clumsy.

Matura 2016. Pełny serwis dla maturzysty o egzaminach HARMONOGRAM, TERMINARZ, PORADY, ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, PRZECIEKI, OPINIE NAUCZYCIELI

MATURA 09.05.2016 MATEMATYKA ROZSZERZONA – JAKIE BYŁY PYTANIA? ZOBACZ NA KOLEJNEJ PODSTRONIE
Maturzyści zdający matematykę na poziomie rozszerzonym musieli rozwiązać 10 zadań. Z relacji licealistów, którzy zakończyli pisanie egzaminu wynika, że najwięcej w zadaniach było wielomianów i ciągów. Należało m.in. obliczyć objętość ostrosłupa o wysokości 5 i kącie między ścianami, który wynosił 120 stopni. Uznali, że były to zadania niestandardowe i nieschematyczne. Nie można było ich zdać myśląc jednotorowo.

Matematyka 2016 - poziom rozszerzony

W kolejnym zadaniu należało wykorzystać wzory skróconego mnożenia x2 (czyli do kwadratu) x2+y2=2 - udowodnij, że x+y jest zawsze większe od 2.

W jednym z zadań na maturze 2016 na poziomie rozszerzonym należało wykazać, że wszystkich 10-cyfrowych liczb składających się tylko z cyfr 1, 2, 3 (np. 1231231231) i do tego zawierające zawsze maksymalnie trzy cyfry "1" (czyli np. 1112323232 a nie 1112233233) jest w sumie 15360.

Jedno z zadań było zadaniem zakodowanym, z zakodowaną odpowiedzią, oznaczało to,że wynik otrzymać można poprzez wpisanie cyfr otrzymanego wyniki do tabeli.

Więcej szczegółów już wkrótce

Matura 2016 język polski poziom podstawowy. Jakie były prawidłowe odpowiedzi. Zobacz

 1. OFICJALNE ARKUSZE EGZAMINACYJNE CKE
 2. Matura 2016 Matematyka rozszerzona ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI
 3. Matura 2016 język angielski poziom podstawowy. Zobacz prawidłowo rozwiązany test
 4. Matura 2016. Pełny harmonogram i terminarz maturalny. Daty, godziny, przedmioty

MATEMATYKA ROZSZERZONA - CO BYŁO NA WCZEŚNIEJSZYCH EGZAMINACH ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI

- MATURA 2016 - MATEMATYKA ROZSZERZONA - CAŁY ARKUSZ CKE - PYTANIA, ZADANIA
- MATURA 2016 - MATEMATYKA ROZSZERZONA - ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA
- MATURA 2016 - MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY (STARA MATURA, DO 2014 R.) - CAŁY ARKUSZ CKE - PYTANIA, ZADANIA
- MATURA 2016 - MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY (STARA MATURA, DO 2014 R.) - ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA
[/cyt]

Harmonogram najważniejszych przedmiotów egzaminacyjnych MATURY 2016:

9 maja (poniedziałek)
matematyka - poziom rozszerzony
10 maja (wtorek)
wiedza o społeczeństwie - poziom podstawowy i rozszerzony
11 maja (środa)
biologia - poziom podstawowy i rozszerzony
12 maja (czwartek)
język niemiecki - poziom podstawowy i rozszerzony
13 maja (piątek)
chemia - poziom podstawowy i rozszerzony
13 maja (piątek)
geografia - poziom podstawowy i rozszerzony
16 maja (poniedziałek)
fizyka i astronomia - poziom podstawowy i rozszerzony
17 maja (wtorek)
historia - poziom podstawowy i rozszerzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie