Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2016 z matematyki, poziom rozszerzony. ZADANIA TESTY ROZWIĄZANIA

JOL
Matura z matematyki, poziom rozszerzony. Było 10 zadań otwartych, pięć zamkniętych i jedno kodowane. Jakie? Tak je zapamiętali uczniowie z IV LO w Tychach. Ze swojej pracy nie byli szczególnie zadowoleni. Myśleli, że pójdzie im lepiej. Zobaczcie TESTY MATURALNE, ZADANIA I ROZWIĄZANIA

Zadanie kodowane z prawdopodobieństwa warunkowego.
Była tabelka, a w niej wypisane osoby (z podziałem na mężczyzn i kobiety), które na nie i na tak dla jakiegoś projektu. Trzeba było obliczyć prawdopodobieństwo, że osoba z tej grupy zgadza się na projekt, zakładając, że jest to mężczyzna.
Odpowiedź do zakodowania: 7,5,3.

Zadania otwarte
1.Jest trapez, którego wierzchołki należą do wykresu funkcji kwadratowej o wzorze y= 2-1/2x kwadrat.. Dolna podstawa trapezu leży na osi x. Należało napisać wzór na pole trapezu w zależności od pierwszej współrzędnej wierzchołka C i obliczyć współrzędne tego wierzchołka, w których trapez będzie miał największe pole
2.Był prostokąt z narysowaną przekątną dzielącą go na dwa kwadraty i w te dwa trójkąty wpisane były koła. Przez środek tych kół przechodziła prosta równoległa do podstawy prostokąta przechodząca przez punkt styczności drugiego koła z przekątną. Trzeba było wykazać, ze krótszy bok prostokąta jest równy odcinkowi od punktu styczności do boku.
3.Było dane, że x i y są dodatnie, x kw. Dodać y kw. = 2 i wykazać, że x+y jest mniejsze lub równe 2.
4.Geometria analityczna. Są dane dwa punkty A i B. Są to wierzchołki czworokąta wpisanego w okrąg. Punkt A ma współrzędne 30 i 32, punkt B – 0 i 8. Przez A przechodzi prosta o wzorze y=x+2 i ona jest osią symetrii czworokąta i przechodzi przez punkt C. Trzeba obliczyć C i D.
5.Równanie trygonometryczne z parametrem. Były trzy warunki. Dwa z nich to, że równanie to ma dwa różne rozwiązania o tych samych znakach. Trzeci warunek, że I x1I-Ix2I jest mniejsza od trzech.
6.Równanie trygonometryczne. Dwa cosinus x minus pierwiastek z 3 i to wszystko podzielić przez cosinus kwadrat x. I to ma być mniejsze niż 0.
7. Ostrosłup prawidłowy czworokątny, którego h=5, a kąt miedzy sąsiednimi ścianami bocznymi był równy 120. Obliczyć objętość ostrosłupa.
8. Jest ciąg geometryczny o wzorze 1 przez 2 x minus 371 (to wszystko do n) i obliczyć najmniejsze x, dla którego ten ciąg jest zbieżny.

Zadania zamknięte
1.Równanie z parametrem. Była podana granica funkcji i trzeba było obliczyć parametr p w tym ciągu.
2.Wielomian z parametrem był podzielny przez x-1. Trzeba było obliczyć ten parametr.

Matura 2016. Pełny serwis dla maturzysty o egzaminach HARMONOGRAM, TERMINARZ, PORADY, ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, PRZECIEKI, OPINIE NAUCZYCIELI

CO NA POLSKIM NA MATURZE? ZOBACZ ARKUSZE PYTAŃ
ZOBACZ KONIECZNIE
TAK TRZEBA BYŁO NAPISAĆ MATURĘ Z POLSKIEGO ZOBACZ ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI
OFICJALNE ARKUSZE EGZAMINACYJNE CKE
MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO NA ŻYWO ODPOWIEDZI
Tweety o matura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!