Matura poprawkowa matematyka 2020. ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ARKUSZ CKE. To pojawiło się na egzaminie z matematyki 8.09.2020!

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Sandra Janikowska
Sandra Janikowska

Wideo

Udostępnij:
Matura poprawkowa 2020 matematyka. Poprawkowe egzaminy maturalne 2020 odbywają się w tym roku wyjątkowo późno. Przyczyną takiego obrotu wydarzeń jest wybuch epidemii koronawirusa, co skutkowało przesunięciem głównego egzaminu. Maturę z matematyki uczniowie powtarzają we wtorek, 8.09.2020 roku. Co pojawiło się na egzaminie z matematyki? Czy tych zadań spodziewali się maturzyści? Kiedy WYNIKI MATUR POPRAWKOWYCH 2020 z września?

Wyniki matury poprawkowej 2020 z matematyki

W środę, 30 września 2020 roku o godz. 10 w Internecie zostały opublikowane wyniki tegorocznych poprawek maturalnych. Niestety, poprawkowy egzamin z matematyki wypadł bardzo źle.

Wyniki można sprawdzić na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jak sprawdzić wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych 2020? Jak zalogować się na stronę OKE? Sprawdź naszą instrukcję!

ZOBACZ, JAK SPRAWDZIĆ WYNIKI MATURY POPRAWKOWEJ:

Matura poprawkowa 2020 matematyka. Komentarze maturzystów

Maturzyści którzy poprawiali we wtorek 8.09.2020 r. matematykę, zakończyli już egzamin. Co było na poprawkowej maturze z matematyki? Zbieramy dla Was komentarze.

ODPOWIEDZI na egzaminie z matematyki!

Matura poprawkowa 2020 matematyka. Arkusz pytań i odpowiedzi...

Zdaniem niektórych abiturientów poziom matury poprawkowej przewyższył ten z czerwcowego egzaminu:

Matura poprawkowa 2020 matematyka. Jakie zadania pojawiły się w arkuszu CKE 8.09.2020?

- Dużo logarytmów pamiętam, chyba trochę funkcji wykładniczych i tych zadań typu x + x do 3 ile to - wymienia jedna z maturzystek podchodzących do poprawkowego egzaminu.

- (Było) dużo zadań z funkcji - dodaje Wiktoria, użytkowniczka Twittera.

- (Matura poprawkowa) była gorsza niż czerwcowa - przyznaje inna internautka. - Nawet nie jestem w stanie przywołać co było.

Trwa głosowanie...

Czy matura poprawkowa z matematyki była trudna?

Matura poprawkowa 2020 matematyka. ARKUSZE CKE 8.09.2020

Matura poprawkowa z matematyki odbyła się we wtorek, 8 września 2020 roku. Uczniowie ponownie zmierzyli się m.in. z egzaminem dojrzałości z matematyki.

Arkusze CKE opublikujemy po zakończeniu egzaminu.

Kliknij i sprawdź wyniki przygotowane przez ekspertów

Matura 2020 matematyka podstawa. Odpowiedzi, rozwiązania zad...

Z informacji udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną Gdańsk wynika, że egzamin maturalny w terminie poprawkowym odbył się w macierzystych szkołach zdających 8 września 2020 roku o godzinie 14:00.

Matura 2020. Poprawka z matematyki. Kto może przystąpić do egzaminu we wrześniu?

Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić absolwenci wszystkich typów szkół, którzy podeszli do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej.

Wyniki matury poprawkowej 2020. Termin

CKE ogłosiło, że wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych muszą zostać ogłoszone do 30 września 2020 roku. W tym samym terminie CKE zobowiązana jest przekazać szkołom i uczniom świadectwa maturalne.

Przecieki maturalne, matura poprawkowa 2020

Co roku nauczyciele matematyki uspokajają uczniów, że zadania matematyczne, które pojawią się na tzw. egzaminie dojrzałości są od lat takie same. Jedyne co się zmienia to liczby i kolejność ułożenia zadań. Z tego względu, w oparciu o arkusze maturalne z poprzednich lat, przygotowaliśmy 10 najczęściej pojawiających się działów na egzaminie maturalnym z matematyki. Każdy z nich opatrzyliśmy przykładowym poleceniem. Sprawdźcie, które działy pojawiają się zawsze na maturze z matematyki:

 • procenty
  Przykład: Buty, które kosztowały 440 złotych, przeceniono i sprzedano za 179 złotych. O ile procent obniżono cenę butów?
 • potęgi i pierwiatki
  Przykład: Liczba 6^7 podzielona przez 4^2 jest równa...
 • logarytmy
  Przykład: Dane są liczby a=−111, b=log1251, c=log1347. Iloczyn abc jest równy...
 • funkcja kwadratowa
  Przykład: Oblicz najmniejszą i największą wartość funkcji kwadratowej f(x)=x^2−6x+2 w przedziale ⟨0,4⟩.
 • funkcja liniowa
  Przykład: Najmniejszą liczbą całkowitą spełniającą nierówność x5+6–√>0 jest...
 • wartość bezwzględna
  Przykład: Liczba |3−9|−2 jest równa...
 • układy równań
  Przykład: Układ równań x−3y=5−4x+6y=−10 i −4x+6y=−10...
 • ciągi arytmetyczne
  Przykład: Wszystkie dwucyfrowe liczby naturalne podzielne przez 3 tworzą rosnący ciąg arytmetyczny. Dziesiątym wyrazem tego ciągu jest liczba...
 • geometria przestrzenna i trygonometria
  Przykład: Przekątna podstawy graniastosłupa prawidłowego czworokątnego jest trzy razy dłuższa od wysokości graniastosłupa. Graniastosłup przecięto płaszczyzną przechodzącą przez przekątną podstawy i jeden wierzchołek drugiej podstawy. Płaszczyzna przekroju tworzy z podstawą graniastosłupa kąt α o mierze...
 • rachunek prawdopodobieństwa
  Przykład: Ile jest wszystkich dwucyfrowych liczb naturalnych podzielnych przez 6?

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym składa się z reguły z 34 zadań. Pierwsze 25 ćwiczeń to tzw. zadania zamknięte, w których wybiera się jedną z odpowiedzi ABCD. Za poprawną odpowiedź na każde z nich uczeń dostaje 1 punkt. Kolejne 9 zadań to ćwiczenia otwarte, w których maturzysta powienien ukazać metodę i rozwiązanie danego działania.

ZOBACZ TAKŻE: Matura poprawkowa 2020 polski. Jak będą wyglądały arkusze CKE we wrześniu? Egzamin z polskiego będzie trudny?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie