Mecz GKS Katowice - Ruch Chorzów coraz bliżej. Przyjadą gwiazdy finału Pucharu Polski sprzed 30 lat

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
23 czerwca 1993 w finale Pucharu Polski spotkały się zespoły GKS Katowice i Ruchu II Chorzów. Z okazji 30-lecia tego wydarzenia zbliżający się mecz ligowy tych drużyn będzie także festiwalem wspomnień pod hasłem „Jak za dawnych lat”.

Spotkanie GieKSy z Niebieskim zostanie rozegrane w ramach przedostatniej kolejki Fortuna 1. Ligi w sobotę 27 maja o godzinie 17.30. Dla gości stawka będzie niebagatelna, niewykluczone - to zależy od wyników najbliższych spotkań - że Ruch będzie miał szansę przypieczętować na Bukowej awans do PKOEkstraklasy!

Spotkanie będzie też okazją do przypomnienia wydarzeń sprzed 30 lat. Wtedy na Stadionie Śląskim GKS po raz ostatni sięgnął po Puchar Polski, wygrywając z rezerwami (tylko z nazwy) chorzowian. Po 90 minutach był wtedy remis 1:1 (gole Mariusza Śrutwy z 31 minuty i Mariana Janoszki z 51), a o wyniku decydowały rzuty karne. W nich górą był zespół prowadzony przez Austriaka Adolfa Blutscha. Jedenastki jako jedyny nie wykorzystał Radosław Gilewicz (w drugiej serii), a decydującą na wagę pucharu dla GKS strzelił nieżyjący już Adam Ledwoń.

- Na zbliżający się mecz zaprosiliśmy wszystkich członków drużyny, która sięgnęła wtedy po Puchar - informuje Maciej Blaut, dyrektor Działu Komunikacji.

Trwa już sprzedaż biletów na ligowe starcie. Wykupione zostały wszystkie wejściówki na Blaszok i połowa pozostałych. Na Trybunę Główną cena wynosi 30 zł za bilet normalny, 15 za ulgowy i 60 za rodzinny na sektory 1 i 2 dla dwóch osób dorosłych i maksymalnie trójki dzieci do lat 15.

- Do wszystkich kibiców, którzy wybierają się na mecz z Ruchem apelujemy, aby przyszli ubrani na żółto. Wierzymy, że derby okażą się wielkim sportowym świętem - dodaje Maciej Blaut.

Piłkarze GKS wystąpią w tym spotkaniu w koszulkach wzorowanych na strojach, w których grała drużyna trzy dekady temu.