Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:1. Hajto oglądał porażkę WIDEO Chce być trenerem GKS Tychy?

GKS Tychy - Stomil Olsztyn
GKS Tychy - Stomil Olsztyn Maciej Gapiński
GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:1 RELACJA LIVE W 74. minucie Paweł Smółka nie wykorzystał rzutu karnego dla GKS. Bramkarz Stomilu Piotr Skiba obronił. W ostatnim przed zimowa przerwą meczu GKS Tychy przegrał w Jaworznie ze Stomilem Olsztyn 0:1. Podopiecznym Tomasza Wolaka nie udało się więc zrehabilitować za lanie jakie w poprzedniej kolejce sprawili im piłkarze Sandecji Nowy Sącz (2:7). Porażkę tyszan oglądał Tomasz Hajto, który przemierzany jest do objęcia funkcji trenera.

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:1

Kolejny przegrany mecz GKS Tychy.

Bramka: Ihor Skoba (6).

Żółta kartka - GKS: Marcel Wawrzynkiewicz, Michał Biskup, Mateusz Mączyński, Mariusz Masternak. Stomil: Ihor Skoba, Wołodymyr Kowal.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów: 150.

W 74. minucie Paweł Smółka nie wykorzystał rzutu karnego dla GKS. Bramkarz Stomilu Piotr Skiba obronił.

Jesienna runda w wykonaniu tyskiego zespołu była fatalna. Gubił punkty nie tylko na wyjeździe, ale także u siebie. Posadę stracił Przemysław Cecherz, który musi wziąć na siebie złe przygotowanie i obecny stan zespołu. Zastępujący go Tomasz Wolak widzi progres, jednak nie wystarcza to aby zdobyć punkty.

- Mało kto tak pięknie przegrywa jak my - mówił po porażce ze Stomilem.Zaczęliśmy grać w piłkę, ale nie punktujemy - dodał.

Może stąd wziął się pomysł, aby sprowadzić do Tych ów słynącego z twardej ręki, bezkompromisowego Tomasza Hajtę. Były reprezentant Polski pojawił się w na meczu ze Stomilem, rozmawiał z prezes Aliną Sową, dostał od niej na do widzenia nawet buziaka. Nikt jednak w klubie nie chce potwierdzić, że "Gianni" podpisał kontrakt lub kiedy 43-letni Hajto przejmie zespól GKS Tychy.

Pod znakiem zapytania i to dużym może stoi także objęcie funkcji dyrektora sportowego przez Radosława Gilewicza. Kibice mają mu za złe, że po swoim benefisie, który nie wypadł tak jak sobie to wymyślił, stwierdził, że już więcej nie ubierze tyskiej koszulki. Oliwy do ognia dodało stwierdzenie Gilewicza, że jest wychowankiem... Ruchu Chorzów.

- Do Hajty nic nie mamy, ale Gilewicz nie ma miejsca w tyskim klubie - zakomunikowali kibice pani prezes.

Mecz w Jaworznie oglądał nie tylko Hajto. Na trybunach pojawił się także szkoleniowiec Cracovii Robert Podoliński. był także były szkoleniowiec GKS Katowice i Odry Wodzisław Robert Moskal oraz stały bywalec jaworznickiego stadionu Grzegorz Kapica.

Tyszanie stracili bramkę już w 7 min po stały fragmencie. W pierwszej połowie nie mieli za bardzo pomysłu na odrobienie tej straty. W drugiej było już znacznie lepiej. Gospodarze stworzyli kilka doskonałych okazji do strzelenia bramki. Najlepszej nie wykorzystał Paweł Smółka nie trafiając z 11 metrów. Stomil do końca bronił korzystnego wyniku.

- Dowieźliśmy szczęśliwie ten wynik do końca - odetchnął z ulgą po ostatnim gwizdku trener gości Mirosław Jabłoński.
WCZEŚNIEJ PISALIŚMY PEŁNI NADZIEI:

W poprzedniej kolejce tyszanie skompromitowali się, przegrywając w Jaworznie z Sandecją Nowy Sącz 2:7. Dzisiaj podopieczni Tomasza Wolaka staną przed szansą zmazania tej plamy. Och rywalem będzie zajmujący piątą lokatę w tabeli Stomil Olsztyn. Początek meczu w Jaworznie o 13.

Tyszanie jak na razie mocno zawodzą. Zespół, który miał walczyć o czołowe miejsca pęta się w ogonie ligowej tabeli. Trener Przemysław Cecherz, który prowadził GKS od 26 czerwca, kiedy zastąpił Jana Żurka, nie potrafił odpowiednio przygotować drużyny, miał też problem ze zmotywowaniem piłkarzy. Podobnie jak jego następca Tomasz Wolak. Tyszanie znaleźli się w trudnej sytuacji i wiosną będzie bardzo nerwowo.

Ostatni przed zimową przerwą mecz, jest jednocześnie drugim spotkaniem grany awansem z rundy wiosennej. W Olsztynie GKS zremisował 2:2 po bramkach Mączyńskiego i Kowalczyka. Jak będzie tym razem?

Kto wygra mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn?

Przed tym spotkaniem mówi się nie tylko o zwycięstwie ze Stomilem, ale także o mających wkrótce nastąpić zmianach w klubie. Do rundy wiosennej przygotować zespół i potem powalczyć z nim o utrzymanie ma Tomasza Hajto. Podobno rozmowy są bardzo zaawansowane, choć w klubie nie chcą tego potwierdzić. Była reprezentant Polski ma zresztą zasiąść na trybunach w Jaworznie i z bliska przyjrzeć się grze przyszłych swoich podopiecznych.

Zmiany maja nastąpić także, o czym już informowaliśmy, na stanowisku dyrektora sportowego. Posadę ma przejąc Radosław Gilewicz, choć podobnie jak w przypadku Hajty klub tego oficjalnie jeszcze nie potwierdził.

Dzisiejszy mecz 19. kolejki I ligi GKS Tychy - Stomil Olsztyn w Jaworznie poprowadzi jako sędzia główny Sebastian Tarnowski z Wrocławia.