Mecz Podbeskidzie - Cracovia 1:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Szczęśliwy remis Górali

arc.
Piłkarze Podbeskidzia nie wykorzystali szansy na dogonienie w tabeli Zagłębia Lubin i tylko zremisowali u siebie z Cracovią. Dodajmy od razu, że bielszczanie wywalczyli punkt bardzo szczęśliwie, bo krakowianie byli drużyną zdecydowanie lepszą od Górali, ale zdołali strzelić na wyjeździe tylko jednego gola. Wyrównującą bramkę z rzutu karnego zdobył w drugiej połowie Marek Sokołowski.

Podbeskidzie nie sprawiło prezentu Piotrowi Malinowskiemu, który rozgrywał dzisiaj setny mecz w ekstraklasie, ale przedłużyło serię spotkań bez porażki na własnym boisku do dziewięciu potyczek. W pierwszej połowie na murawie dominowała Cracovia. „Pasy” długo utrzymywały się przy piłce, ale stworzyły sobie do przerwy tylko dwie groźne sytuacje. Uderzenie Vladimira Boljevicia z rzutu wolnego z poświęceniem obronił Richard Zajac. Słowak przy tej interwencji boleśnie uderzył barkiem w słupek, ale po interwencji lekarza mógł kontynuować grę. Drugą okazję w 38 minucie goście już wykorzystali. Sebastian Steblecki wycofał piłkę z linii końcowej do Giannisa Papadopoulosa, a Grek sprytnym uderzeniem w długi róg zdobył swojego pierwszego gola w polskiej ekstraklasie.

Podbeskidzie w pierwszej połowie nie oddało ani jednego celnego strzału. Po przerwie trener Leszek Ojrzyński wpuścił na boisko Marka Sokołowskiego oraz Krzysztofa Chrapka chcąc odmienić grę drużyny. Udało się to częściowo, bo Górale wyrównali po rzucie karnym w 61 minucie, ale ich gra nadal pozostawiała wiele do życzenia. Krzysztof Nykiel zagrał piłkę ręką w polu karnym, a skutecznym egzekutorem jedenastki był doświadczony Sokołowski.

„Pasy” nadal częściej były przy piłce, a po błędzie Dariusza Pietrasiaka w 67 minucie miały wymarzoną okazję do zdobycia zwycięskiej bramki. Stoper Górali stracił piłkę we własnym polu karnym i Boljević znalazł się sam na sam z bramkarzem. Zajac zdążył jednak odbić piłkę, a dobitka Krzysztofa Danielewicza trafiła w jednego z obrońców bielszczan.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Gianni Papadopoulos (38), 1:1 Marek Sokołowski (61-karny)

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
Widzów: 3.056
Żółte kartki: Łatka (Podbeskidzie) - Kita (Cracovia)

Podbeskidzie Zajac - Górkiewicz, Pietrasiak, Telichowski, Pietruszka - Chmiel (46.Sokołowski), Łatka, Sloboda, Iwański (73. Kołodziej), Malinowski - Stąporski (46. Chrapek).

Cracovia Pilarz - Nykiel, Żytko, Marciniak, Jaroszyński (80. Szeliga) - Boljević (76. Bernhardt), Danielewicz, Dąbrowski, Straus, Steblecki (84. Kita) - Papadopoulos.

PODBESKIDZIE CRACOVIA - ZAPOWIEDŹ MECZU:

Zajmujące przedostatnie miejsce w tabeli Podbeskidzie dobrze radzi sobie na własnym stadionie. Górale w Bielsku zdobyli aż 18 z wywalczonych do tej pory 23 punktów odnosząc u siebie wszystkie cztery ligowe zwycięstwa w tym sezonie. Z kolei Cracovia lepiej niż pod Wawelem spisuje się na wyjazdach wygrywając na obcych boiskach aż pięć spotkań i trzy kolejne remisując. Na budowanym stadionie przy ul. Rychlińskiego zapowiada się więc bardzo ciekawe widowisko.

Bielszczanie zagrają w najsilniejszym składzie, bo trener Leszek Ojrzyński ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy. W ekipie Cracovii zabraknie natomiast Dawida Nowaka, Marcina Budzińskiego i Saidi Ntibazonkizy. Trener Wojciech Stawowy już zapowiedział, że będzie to jeden z jego ostatnich meczów w roli szkoleniowca „Pasów”, bo w czerwcu wygasa jego umowa z klubem i wobec konfliktu z właścicielem Cracovii na pewno nie zostanie ona przedłużona.

W ekstraklasie Podbeskidzie grało do tej pory z Cracovią trzykrotnie. Dwa mecze wygrali krakowianie, a jeden bielszczanie. Jesienią w Krakowie Podbeskidzie na pół godziny przed zakończeniem meczu prowadziło 2:1, by ostatecznie przegrać to spotkanie 2:4.

Nasz ekspert Jan Furtok typuje w tym meczu zwycięstwo Górali 1:0. - Widzę zwyżkę formy Podbeskidzia i stawiam na ich skormną wygraną - stwierdził legendarny gracz GKS Katowice.