Mecz Polska - Szkocja 0:1 [NA ŻYWO, TRANSMISJA, RELACJA LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ]

Michał Nowak
POLSKA - SZKOCJA 0:1 RELACJA LIVE + TRANSMISJA W środę wieczorem na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski rozegrała długo wyczekiwane spotkanie ze Szkotami. To był ważny sprawdzian przed eliminacjami do Mistrzostw Europy, ale nasi piłkarze go oblali. Kolejne spotkanie ze Szkotami 14 października, tym razem o punkty.

KONIEC MECZU! Sędzia kończy spotkanie. Kibice wygwizdują naszą drużynę, która przegrywa kolejny już mecz na własnym boisku. Czy Lewandowski i Błaszczykowski mogliby coś zmienić? Jedno jest pewne, Adam Nawałka będzie musiał się tłumaczyć. W Warszawie mecz Polska - Szkocja kończy się przegraną 0:1.

93min. Rzut rożny, dośrodkowywał Masłowski, był strzał na bramkę, ale Marshall obronił bez większego trudu.

91min. Komorowski wchodzi za Brzyskiego. U Szkotów Anya opuszcza boisko, wchodzi Burke. Sędzia doliczył trzy minuty.,

90min. Będzie rzut rożny dla Polaków, Szkoci bronią się dobrze. Do piłki doszedł Polanski i strzelił, ale prosto w gąszcz obrońców w polu karnym.

88min. Szkoci przeszkadzają. Zmiany biało-czerwonych: Krychiowiak - Jodłowiec, Sobota - Masłowski.87min. Jodłowiec i Masłowski wejdą na boisko. Milik strzela na bramkę i trafia w obrońcę. Ładnie wystawił mu piłkę Robak, to mógł być gol.

85min. Naismith dostaje żółtą kartkę za faul na Krychowiaku w środkowej strefie boiska.

83min. Rzut wolny dla Polaków, Brzyski trafia w mur.

82min. Teodorczyk wchodzi za Klicha. Trzeba odrabiać straty! Trójka napastników na boisku.

80min. Stadion Narodowy tonie w gwizdach kibiców. Nie tak miało wyglądać to spotkanie. Szkoci grali spokojnie, ale wyczekali odpowiedni moment. Polacy nie ruszają do kontrataku. Nie ma jednak już czasu na wyczekiwanie błędów przeciwnika.

77min. Anya dośrodkował w pole karne, Polacy lekko wycofali piłkę, ale wprost pod nogi Scotta Browna, który huknął mocno i celnie. Przegrywamy 0:1.

77min. Brown strzela gola!

75min. Kolejna zmiana u przeciwników, Adam za McCormacka

75min. Klich był bliski zdobycia gola, uderzył mocno ale obok bramki.

74min. Obraniak schodzi na rzecz Robaka. Nawałka szykuje ofensywną końcówkę. Polanski wchodzi za Peszkę.

72min. Sobota wbiegał w pole karne, miał dogrywać, ale uległ stoperom. Polanski i Robak szykują się do wejścia.

70min. Polanski zaraz wejdzie na boisko, może przekona do siebie trenera golem.

69min. Szkoci chyba rzeczywiście chcą coś ukryć przed meczami eliminacyjnymi. Tutaj grają jak na remis.

67min. Robertson wchodzi za Bannana. Hutton schodzi, Bardsley w jego miejsce. U Polaków bez zmian.

66min. Niewykorzystana sytuacja przez Milika. Podał mu Obraniak, ale ten niecelnie strzelił.

65min. Brown przedzierał się pod nasze pole karne, ale zdołał go powstrzymać Glik. Obie drużyny grają "zrywami", polscy kibice wołają o gola. Czas najwyższy - ostatni padł w meczu z San Marino.

63min. Szczęsny odważnie wyszedł z bramki i wyłapał dalekie dośrodkowanie Szkota. Polacy przy piłce.

60min. Trochę nerwowości w grze Szkotów, Polacy głodni gola. Dominujemy w posiadaniu piłki - 54% dla Polaków

58min. Prawie prowadziliśmy! Ludo dośrodkował w pole karne, Glik uderzył głową, ale obok słupka. Lepszej sytuacji w tym meczu nie było!

57min. Nawałka powoli szykuje zmiany, rozgrzewa się Pazdan. Tymczasem Peszko po szarży na bramkę Szkotów został sfaulowany, będzie rzut wolny.

53min. Gra lekko się ożywiła, ale to znaczy, że Szkoci też zaczęli przystępować do ataków. Z daleka uderzył Naismith , ale wprost pod nogi Szukały. Chwilę potem było dobicie, tym razem wybronił Piszczek! Trzeba się mieć na baczności.

52min. Piłka wycofana pod polem karnym Szkotów do Obraniaka, ten strzelił z daleka po ziemi, ale obok bramki.

46min. Zmiany u Szkotów: Naismith za Fletchera, Darren Fletcher za Morrisona

PRZERWA. Sędzia kończy pierwszą połowę meczu, oba zespoły w drugiej będą musiały zagrać bardziej ofensywnie.

45min. Błąd naszej obrony! Szkoci podeszli pod samą bramkę, ale Szczęsny wybronił strzał. Rzut rożny dla Wyspiarzy, ale wybity przez Polaków.

43min. Tym razem Peszko faulowany, Obraniak dośrodkowuje z rzutu wolnego. Niestety, sytuacja niewykorzystana.

41min. Peszko i Brown mieli zwarcie, obaj dostali po żółtej kartce, choć nasz zawodnik powinien się cieszyć, że nie otrzymał bardziej surowego wyroku.

39min. Piłkarze klepią w środkowej strefie boiska, a piłka ciągle ląduje na aucie. Teraz wyrzucają Polacy.

37min. Gordon Strachan wygląda jakby zasnął w fotelu. Ale to chyba Szkoci chcą uśpić nas.

35min. Bardzo statyczny mecz, większość wymiany piłek ma miejsce na środku boiska.

34min. Szkoci nie naciskają na naszą bramkę, jakby nie chcieli zdobyć gola. Polska przy piłce, ale na swojej połowie.

32min. Gdyby Polacy grali tak jak Adam Nawałka krzyczy, wygrywalibyśmy dwiema bramkami...

32min. Wyrównało się posiadanie piłki 49%-51%. Publiczność głośno dopinguje. Piszczek przed szansą zdobycia gola, ale po dośrodkowaniu Soboty uderzył wysoko ponad bramkę.

30min. Polacy wciąż potykają się na murawie. Na całe szczęście, to nasz bramkarz nie ma okazji do interwencji, w przeciwieństwie do golkipera Szkotów.

28min. Uderzenie Milika z daleka po podaniu Obraniaka, Marshall musiał się wysilić, ale obronił!

25min. Szkoci nie zagrażają naszej bramce, jak na razie, ale grają znacznie spokojniej od nas. Kibice są jeszcze cierpliwi i dopingują Polaków.

23min. Polacy grają daleko od siebie, w miejscu taktyki wykorzystują siłę. Sporo fauli, mało celnych zagrań.

21min. Po dośrodkowaniu Obraniaka bezpańska piłka wylądowała na murawie, nikt nie wykończył akcji i Szkoci oddalili niebezpieczeństwo.

20min. Nawałka krzyczy i zachęca, Polacy nie wiedzą jednak jak zagrywać. Udało się natomiast wywalczyć rzut rożny!

18min. Szczęsny wyłapuje dośrodkowanie!

18min. Faul Glika niedaleko naszej bramki, Szkoci przed rzutem wolnym.

16min. Posiadanie piłki Polska 36%, Szkocja 64%.

15min. Dominuje chaos i nerwowość. Piszczek zagrał zbyt mocno do kolegi, piłka wylądowała na aucie...

13min. Niewykorzystany stały fragment, rozpoczyna Marshall od bramki, Szkoci starają się odpowiedzieć na akcję biało-czerwonych.

12min. Strzał Obraniaka, niewiele zabrakło! Mamy rzut rożny.

10min. Jest doping kibiców, ale to Szkocja częściej jest przy piłce.

9min. Nowe koszulki Polaków nie dodają zawodnikom dynamiki. Piłka ciągle rozgrywana jest spokojnie, brakuje zdecydowanych ataków na bramkę.

7min. Po faulu Krychowiaka Szkoci wykonują rzut wolny. Dośrodkowanie zatrzymane przez Klicha.

5min. Obie drużyny spokojnie rozgrywają piłkę, nikt nie naciera na bramkę przeciwnika. Szkoci na własnej połowie.

2min. Pierwsza interwencja Marshalla.

1min. Pierwsza akcja Polaków, ale przerwana. Szkoci z autu.

Za chwilę początek meczu towarzyskiego Polska - Szkocja.

Składy: Polska: Wojciech Szczęsny, Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Łukasz Szukała, Tomasz Brzyski, Grzegorz Krychowiak, Waldemar Sobota, Mateusz Klich, Ludovic Obraniak, Sławomir Peszko, Arkadiusz Milik

Szkocja: David Marshall, Alan Hutton, Charlie Mulgrew, Russell Martin, Gordon Greer, Barry Bannan, James Morrison, Scott Brown, Darren Fletcher, Ikechi Anya, Ross McCormack

POLSKA - SZKOCJA LIVE

Mecz Polska - Szkocja ma być meczem, który wleje nadzieję w serca kibiców biało-czerwonych. Podopieczni Adama Nawałki spotkają się ze Szkotami również w meczach eliminacyjnych do Euro 2016, więc dzisiejszy pojedynek będzie ważny dla obu reprezentacji.

ZOBACZ KONIECZNIE:
MECZ POLSKA - SZKOCJA RELACJA LIVE + ZDJĘCIA + WIDEO

Trener Nawałka zapewniał, że skład Polaków w dzisiejszym spotkaniu będzie tym, który wystąpi także w późniejszych eliminacjach. Wiadomo jednak, że nie będzie to możliwe. Jakub Błaszczykowski leczy zerwane wiązadło krzyżowe w kolanie, co wyeliminowało go na długi czas ze spotkań ligowych i reprezentacyjnych. Wczoraj okazało się również, że w meczu nie zagra Robert Lewandowski, który wzbudzał w Szkotach największe obawy. Napastnik musiał zrezygnować z gry ze względu na naciągnięte więzadło.

ZOBACZ KONIECZNIE I ZAGŁOSUJ W SONDZIE:
REPREZENTACJA POLSKI MA NOWE STROJE. PODOBAJĄ SIĘ? ZOBACZ

POLSKA - SZKOCJA: KADRY POLSKI I SZKOCJI

Na mecz Polska - Szkocja powraca natomiast Łukasz Piszczek, który ostatnio zagrał w biało-czerwonych barwach niemal rok temu, w meczu z San Marino. Zawodnik Borussi Dortmund założy opaskę kapitana pod nieobecność klubowych kolegów. Adam Nawałka wystawi do gry także Ludovika Obraniaka, który w czasie kiedy nie grał w kadrze, zmienił klub z francuskiego Bordeaux na niemiecki Werder Brema. Powołanie od Nawałki dostał także Maciej Wilusz, zawodnik pierwszoligowego GKS Bełchatów.

W zeszłorocznych eliminacjach do Mundialu reprezentacja Szkocji nie zachwyciła, ale miewała dobre momenty. Podopieczni Gordona Strachana zdołali m.in. dwa razy pokonać Chorwatów, którzy będą grać na Mistrzostwach w Brazylii (dzięki wygranym barażom). W składzie Szkotów zabraknie na mecz z Polską Roberta Snodgrassa i Granta Hanleya.

Mecz Polska - Szkocja zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, przy zamkniętym dachu. Polacy wystąpią w nowych koszulkach.

Polska - Szkocja: spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45, mecz transmitują TVP1 oraz Polsat Sport.