Mecz Polska USA 0:3 TRANSMISJA [NA ŻYWO ONLINE, STREAM, RELACJA LIVE] FINAL 6 LIGA ŚWIATOWA

Andrzej Czekaj
Polska USA Final 6
Polska USA Final 6 Leo Correa
Mecz Polska - USA 0:3 NA ŻYWO + TRANSMISJA + RELACJA LIVE Final6 Polska przegrywa 0:3. To była walka. Polska i USA to skład „małego finału” tegorocznej Ligi Światowej w Rio de Janeiro. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych w pierwszym meczu półfinałowym tej imprezy niespodziewanie ulegli Serbom 2:3. W takim samym stosunku w drugim półfinale Polacy przegrali z Francją. ZOBACZ MECZ POLSKA USA NA ŻYWO ONLINE

SIATKÓWKA NA ŻYWO

KLIKNIJ I PRZEJDŹ
MECZ USA - POLSKA PUCHAR ŚWIATA TRANSMISJA LIVE

Mecz Polska - USA NA ŻYWO + TRANSMISJA ONLINE

1. set: Polska przegrywa 0:1 Po początkowej dyżej przewadze USA, Polacy próbowali odrobić straty, ale kilka błędów spowodowało, że nie udało się poprawić wyniku. Set 25:22.

2. set: Od stanu 10:10 przewage uzyskali Amerykanie. W końcówce Polacy odrobili głównie dzięki dobrej zagrywce Miki (3 asy), ale ostatecznie set zakonczył się zwycięstwem USA 25:23.

3. set. Wszystko układało się bardzo dobrze dla Polaków. Było już 23:19 i wydawało się, że zwycięstwo w tym secie to tylko kwestia czasu. Ale wtedy na zagrywce stanął Sander i pozbawił nas złudzeń. Amrykanie zdobyi 6 punktów pod rząd i wygrali całe spotkanie 3:0. Polska zajęła 4. miejsce w Final6.

Jak grali Polacy i USA w Final 6:

Sobota była pechowym dniem dla reprezentacji USA i Polski. Zespoły, które w tegorocznej edycji Ligi Światowej, szczególnie w fazie interkontynentalnej kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa zostały zastopowane. Stało się to w momencie kiedy wydawało się, że obie ekipy pewnie zmierzają do finału World League w Rio de Janeiro. Zarówno aktualni mistrzowie świata jak i najlepsza drużyna zeszłorocznej „Światówki” musieli uznać wyższość rywali, ale mecze półfinałowe z ich udziałem na długo pozostaną w pamięci kibiców.

Przed rozpoczęciem pierwszego półfinału, w którym reprezentacja USA mierzyła się z Serbią wydawało się, że faworyt tego meczu jest jeden. Wszak USA przez fazę interkontynentalną przeszło jak burza, natomiast Serbowie udział w półfinale zapewnili sobie dopiero w piątkowym meczu przeciwko Polsce.

Często w sporcie zdarza się, że stawka pojedynku paraliżuje faworytów. Tak też było w przypadku reprezentacji USA, która niespodziewanie przegrała z Serbami dwa pierwsze sety półfinału. Wydawało się, że Serbowie pójdą za ciosem i spróbują zakończyć mecz w trzech setach. Mieli ku temu w trzecim secie wyborną okazję, jednak nie udało im się skończyć piłki meczowej. Podopieczni Johna Sperawa wrócili więc do meczu łapiąc z przeciwnikiem kontakt. Czwarty set padł łupem Amerykanów. W tie – breaku ponownie stroną dominującą byli Serbowie grający bardzo konsekwentną siatkówkę. Jak się okazało konsekwencja i determinacja była kluczem do sukcesu Serbów, którzy pozbawili Amerykanów nie tylko argumentów na dalszą grę, ale przede wszystkim szans na obronę tytułu sprzed roku.

MECZ POLSKA USA BĘDZIE ZACIĘTY

Polscy siatkarze zakończą w niedzielę zmagania w tegorocznej Lidze Światowej. W meczu o brązowy medal biało-czerwoni zmierzą się z Amerykanami.

- To spotkanie może wyglądać podobnie jak starcie z Francją w półfinale - mówi Waldemar Wspaniały, były trener reprezentacji Polski siatkarzy. - Jestem przekonany, że jedna i druga reprezentacja wyjdzie po to, żeby ten medal zdobyć - dodaje.

MECZ POLSKA - USA FINAL 6

Reprezentacja USA w „małym finale” brazylijskiego turnieju zmierzy się z Polską, która po równie dramatycznym meczu przegrała w pięciu setach z Francuzami. Starcie polsko- francuskie miało bardzo podobny przebieg co pierwszy półfinał. Biało- czerwoni przegrywali z Trójkolorowymi już 0:2 w setach, zdołali jednak podjąć rękawice po kapitalnym trzecim i czwartym secie w ich wykonaniu. Set piąty to istny triller. W końcówce Polacy dzielnie walczyli o zwycięstwo. Niestety zabrakło im odrobiny siatkarskiego szczęścia i w niedzielę w meczu o trzecie miejsce Ligi Światowej zagrają z reprezentacją USA.