Mecze USA - Czechy i Kanada - Łotwa [ZDJĘCIA + RELACJA LIVE] ćwierćfinały hokeja SOCZI 2014

USA - Czechy NA ŻYWO + ZDJĘCIA w serwisie dziennikzachodni.pl. Zobacz relację LIVE z meczów USA - Czechy i Kanada - Łotwa. USA CZECHY ĆWIERĆFINAŁ

20.22 - koniec meczu! Kanada - Łotwa 2:1! W piątkowych półfinałach zagrają Kanada - USA i Szwecja - Finlandia. Transmisje live oczywiście na dziennikzachodni.pl. Dziś już się żegnamy. Dobranoc!

20.20 - 26 sekund do końca, bramkarz Łotwy wraca na wznowienie.

20.19 - ostatnia nadzieja Łotyszy jeszcze się tli!

20.18 - 44 sekundy do końca. Teraz czas bierze trener Kanadyjczyków,

20.18 - atak rozpaczy Łotwy. Jest 2:1 dla Kanady, minuta do końca!

20.18 - Kristers Gudlevskis zjeżdża do boksu. Łotysze z pustą bramką!

20.17 - do końca meczu Kanada - Łotwa 98 sekund. Łotysze przegrywają 1:2 i biorą czas. Za chwilę pewnie wycofają bramkarza.

20.15 - USA - Czechy 5:2, koniec meczu. Amerykanie czekają na półfinałowego rywala. Powinni go poznać za około trzy minuty, chyba, że Łotysze doprowadzą do dogrywki.

20.14 - ostatnia minuta w meczu USA - Czechy.

20.12 - Amerykanów od półfinału dzielą trzy minuty, Kanadyjczyków nieco więcej. Ale najwięcej Czechów i Łotyszy.

20.11 - USA - Czechy 5:2, Kanada - Łotwa 2:1.

20.08 - wszystko wskazuje na to, że w półfinale dojdzie do rewanżu za finał z Vancouver, czyli meczu USA - Kanada. W drugiej parze zagrają Finowie (brązowi medaliści z 2010 roku) ze Szwedami. Wtedy w czwórce zamiast Trzech Koron byli Słowacy.

20.06 - GOOOL dla Kanady! Na trzy sekundy przed końcem kary Pujacsa bramkę zdobywa Shea Weber. To 54 strzał Kanadyjczyków, którzy w 54 minucie obejmują prowadzenie 2:1.

20.05 GOOOL dla Czechów. Ales Hemsky strzela swoją drugą bramkę w tym meczu strzałem pod poprzeczkę z wysokości bulika. USA - Czechy 5:2, do konca 7 minut.

20.04 - szturm Kanadyjczyków jest nieprawdopodobny. Łotysze uwijają się jak w ukropie.

20.03 - Łotwa w osłabieniu. Na jej pocieszenie pozostaje fakt, że dotychczas Kanadyjczycy dwóch przewag nie wykorzystali.

20.02 - Kanadyjczycy oddają jubileuszowy 50. strzał. Łotyszom do takiego wyniku brakuje 37. Ale w golach ciągle 1:1!

20.00 - Czesi przetrwali osłabienie. USA - Czechy 5:1, Kanada - Łotwa 1:1. Do końca nieco ponad 10 minut.

19.58 - Amerykanie grają w przewadze po faulu Marka Zidlickiego.

19.55 - Łotysze bronią się twardo. Największa sensacja igrzysk wciąż tą sensacją pozostaje.

19.53 - USA ma zabójczą skuteczność: 5 goli w 20 strzałach. Kanada wręcz przeciwnie: 1 gol w 45 strzałach!

19.52 - Czesi mają już dość. Amerykanie w ataku, ale też bez szaleństwa.

19.51 - USA - Czechy 5:1, Kanada - Łotwa 1:1. Trwają ostatnie tercje.

19.49 - Bramkę zdobył Phil Kessel, przy asyście Ryana Keslera. To jego piąty gol w turnieju, ma też trzy asysty.

19.49 - GOOOOOL dla USA. Już na 5:1!

19.48 - bilans strzałów w meczu Kanada - Łotwa 41-11! Bramkarz Kristers Gudlevskis jest bohaterem meczu.

19.48 - Łotysze przeżyli drugą grę w osłabieniu.

19.46 - początek trzeciej tercji. Trzech Amerykanów rzuca się na krążek i swojego bramkarza w swoim polu bramkowym. I gola nie ma.

19.30 - po dwóch tercjach USA - Czechy 4:1, Kanada - Łotwa 1:1. W tym drugim meczu przez minutę i 33 sekundy na początku ostatniej części spotkania ekipa Klonowego Liścia będzie grała w przewadze. Wracamy po przerwie.

19.28 - obie drużyny w pełnych składach.

19.27 - Amerykanie przez 29 sekund będą grać w przewadze.

19.26 - więcej miejsca na lodowisku, to gorzej dla Czechów, którzy tracą siły. A Kanada po dwóch tercjach remisuje z Łotwą 1:1.

19.24 - po 28 sekundach gry w przewadze faul Jakuba Voracka na Oshiem. I gramy czterech na czterech.

19.23 - Jagr rzucony na bandę. Ale rzucony nieprzepisowo. Kara dla Orpika Brooksa.

19.22 - Czesi próbują odrabiać straty, ale są wyraźnie wolniejsi od Amerykanów.

19.19 - do końca drugiej tercji niewiele ponad pięć minut. USA - Czechy 4:1, Kanada - Łotwa 1:1.

19.17 -remont zakończony. Odpoczynek dobrze zrobił Czechom. Jaromir Jagr nie zdołał jednak oszukać Quicka, gdy próbował przepchnąć krążek między jego parkanami.

19.15 - Oshie, bohater meczu z Rosją, uderza rywala kijem. Rykoszetem obrywa pleksiglas i konieczna jest wymiana części osłony lodowiska.

19.15 - Kanadyjczycy już w komplecie.

19.15 - Amerykanie kontrolują sytuację. Czesi nie są w stanie tego zmienić.

19.13 - co się odwlecze to nie uciecze. Martin St. Louis siada na ławce kar. Łotwa w przewadze.

19.11 - jednak kary nie będzie, chociaż sędzia wyraźnie się do niej przymierzał.

19.11 - Duncan Keith przekracza przepisy i Kanadyjczycy w osłabieniu przeciwko Łotwie.

19.10 - przerwa na czyszczenie lodu. Czesi woleliby wyczyścić tablicę wyników.

19.08 - 30 minuta, a więc połowa meczu za nami. USA - Czechy 4:1, Kanada - Łotwa 1:1. Tak, tak, wyniki nie zostały wpisane odwrotnie...

19.07 - a ponieważ nie mają Haska, to Pavelca zastępuje Alexander Salak.

19.07 - Ondrej Pavelec nie ma najlepszego dnia. Zach Parise pokonuje go z ostrego kąta. Czesi tęsknią za Dominikiem Haskiem.

19.06 - GOOOL dla USA. W meczu z Czechami Amerykanie prowadzą 4:1.

19.05 - w meczu Kanada - Łotwa ci pierwsi oddali 30 strzałów, ci drudzy 8. Najlepszy przykład tego, że statystyki nie grają.

19.04 - Łotysze przetrwali osłabienie. Czesi je zaczynają.

19.03 - kara także dla Zbynka Michalka. W dużej mierze wynikająca z tego, że Czesi przestają za Amerykanami nadążać.

19.02 - pierwszy raz w tym meczu Łotysze będą grali w osłabieniu. Na ławkę jedzie Zemgus Girgensons.

19.01 - za to nadal na pełnych obrotach grają Łotysze. I dzięki temu remisują nadal 1:1 z Kanadą.

19.00 - Czesi nieco zwolnili tempo. Czyżby dawał o sobie znać baraż ze Słowacją?

18.58 - na trybunach sporo czeskich kibiców. A przynajmniej na tyle, że ich wyraźnie słychać.

18.56 - atakują też Amerykanie. Oni wiedzą, że gol na 4:1 właściwie załatwiłby sprawę.

18.55 - szalony atak Kanadyjczyków od początku tercji. Oddali już siedem strzałów.

18.52 - w historii igrzysk Łotysze chwalą się 9. miejscem z 2002 roku, więc już poprawili swój najlepszy wynik. Czesi byli mistrzami w 1998, Kanada ośmiokrotnie, a Amerykanie dwa razy.

18.52 - zaczynamy drugie tercje. Łyk historii: cztery lata temu w Vancouver Kanada zdobyła złoto pokonując w finale po dogrywce 3:2 USA. Czesi odpadli w ćwierćfinale po 0:2 z Finlandią, a Łotwa przegrała w barażu o udział w ćwierćfinale z Czechami, też po dogrywce 2:3.

18.38 - po pierwszych tercjach USA - Czechy 3:1, Kanada - Łotwa 1:1. Wracamy po przerwie!

18.37 - David Backes z St. Louis Blues trafia do siatki niemal z zerowego kąta!

18.37 - GOOOL dla USA. W ostatniej sekundzie pierwszej tercji!

18.36 - jeszcze jeden zryw Czechów. Krążek znowu ląduje w rękawicy Quicka.

18.35 - dwie minuty do końca pierwszych tercji.

18.34 - Kanada już w komplecie.

18.32 - Duncan Keith na ławce kar. Łotysze mogą iść za ciosem.

18.32 - Bramkę zdobył Laurins Darzins!

18.32 - GOOOOL dla Łotwy! 1:1!

18.32 - Jonathan Quick znów popisuje się refleksem.

18.30 - do końca pierwszej tercji 4 minuty: USA - Czechy 2:1, Kanada - Łotwa 1:0.

18.28 - Czesi próbują się natychmiast zrewanżować. Patrik Eljas z New Jersey Devils zamiast do bramki posyła krążek wzdłuż niej!

18.26 - kapitalna wymiana szybkich podań wymanewrowała czeskich obrońców. Dustin Brown miał przed sobą pustą bramkę, bo Ondrfej Pavelec pojechał na drugi słupek.

18.26 - GOOOOL dla USA! 2:1.

18.25 - wymiana ciosów hokeistów USA i Czech. Bramkarze w rolach głównych i bezbłędnych.

18.24 - GOOOOL dla Kanady. Patrick Sharp odpoczął na ławce kar i daje prowadzenie ekipie Klonowego Liścia - 1:0 w meczu z Łotwą.

18.22 - van Riesdyk powinien zdobyć drugą bramkę po bliźniaczej akcji z Keslerem. Tym razem jednak przegrał z bramkarzem. Bliżej szczęścia był Fowler, ale z dystansu trafił w słupek.

18.20 - trwa czeski szturm. 10 minuta pierwszej tercji.

18.18 - dopiero po kilku powtórkach wyjaśniło się, że Amerykanie strzelili sobie gola samobójczego. Ale w hokeju takie pojęcie nie występuje.

18.17 - Kanadyjczycy też w pełnym składzie - w meczu z Lotwą wciąż 0:0.

18.16 - Czesi ostrzeliwują bramkę USA. Ależ było blisko, jednak krążek mija słupek. Amerykanie kręcą się jak w wirówce przed swoim bramkarzem, chociaż grają w pełnym składzie.

18.15 - Czesi złapali rytm gry. Amerykanie mają problemy z przeprowadzeniem składnej akcji.

18.13 - ale teraz Kanadyjczycy w osłabieniu. Na ławce Patrick Sharp.

18.13 - świetny mecz z obu stron. A w drugim spotkaniu z jednej strony: w strzałach Kanada prowadzi z Łotwą 9>1, ale w golach remisuje 0:0.

18.11 - bramka padła w potężnym zamieszaniu, w którym do siatki wpadł też bramkarz Jonathan Quick. Autorem wyrównania Ales Hemsky.

18.11 - GOOOL dla Czechów - 1:1!!!

18.09 - Kanada też atakuje. Ale w jej przypadku efektów jeszcze nie ma.

18.07 - GOOOL dla USA!!! James van Riesdyk po 99 sekundach gry pokonuje z bliska Ondreja Pavelca po podaniu zza bramki Ryana Keslera. 1:0 dla USA!

18.05 - mecze rozpoczęte! W starciu Kanady z Łotwą pierwszy strzał oddają ci drudzy.

18.04 - w całej historii igrzysk olimpijskich Amerykanie nigdy jeszcze nie wygrali z Czechami.

18.01 - wszystkie zespoły już na lodzie. Zaraz zaczną się mecze.

18.00 - Kanadyjczycy i Amerykanie wyszli ze swoich grup z pierwszych miejsc, więc wczoraj odpoczywali. Łotysze natomiast we wtorkowym barażu sensacyjnie pokonali Szwajcarów, a Czesi Słowaków.

18.00 - faworytami starć są zespoły z Ameryki Północnej, ale o ile przy Kanadyjczykach można dodać przymiotnik murowany, to Amerykanów z Czechami czeka niełatwa przeprawa.

18.00 - wiemy już, że w półfinale olimpijskiego turnieju hokeja zagrają Szwedzi z Finami, którzy pokonali dziś Rosjan. Drugą parę wyłonią rozpoczynające się właśnie mecze USA - Czechy i Kanada - Łotwa.

AKTUALIZACJA GODZ. 18.00:

W pozostałym ćwierćfinale zagrają Kanadyjczycy z sensacyjnymi Łotyszami. Początek meczów o godzinie 18, transmisja live oczywiście na stronie dziennikzachodni.pl. A więc do zobaczenia! Czego nie możemy powiedzieć rosyjskim hokeistom, bo oni kolejny olimpijski mecz zobaczą dopiero za cztery lata.