Spoty radiowe reklamujące w 2017 r. promocję „Płacimy za oceny” w sklepach Media Expert mogły wprowadzać w błąd - zdecydował UOKiK. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjął zobowiązanie spółki do wypłaty 60 złotych klientom, którzy wzięli udział w promocji. Co zrobić, aby je dostać?

Media Expert wypłaci klientom 60 złotych w ramach rekompensaty za promocję "Płacimy za oceny"

Chodzi o akcję promocyjną sklepów Media Expert zorganizowaną na koniec roku szkolnego 2016/2017. W radiu można było wtedy usłyszeć:

(…) Teraz w Media Expert płacimy za oceny. Pochwal się świadectwem swojego dziecka. Za każdą piątkę otrzymasz 5 złotych, a za każdą szóstkę 6 złotych. Przyjdź do Media Expert i sprawdź, ile możesz zyskać (…).

Jak tłumaczy Marek Niechciał, prezes UOKiK:

- Reklama pomijała ważne dla konsumentów informacje. Po jej wysłuchaniu mogli pomyśleć, że otrzymają gotówkę lub rabat w dniu, w którym przyjdą do sklepu ze świadectwem. Nie dowiedzieli się, że muszą zrobić zakupy za co najmniej 300 zł, a zniżkę będą mogli wykorzystać dopiero przy następnej wizycie w sklepie. Taki przekaz wprowadzał konsumentów w błąd. Być może część z nich nie przyszłaby do sklepu, gdyby znała warunki promocji

Teraz Urząd wydał decyzję, że przyjmuje zobowiązanie spółki do przyznania dodatkowych 60 złotych klientom, którzy wzięli udział w promocji "Płacimy za oceny". Media Expert ma o poinformować swoich klientów o rekompensacie poprzez swoją stronę internetowa, ogłoszenie w ogólnopolskiej gazecie, a także e-mail do klientów.

Co zrobić, aby otrzymać rekompensatę od Media Expert?

Jeżeli chcesz otrzymać rekompensatę od sklepu, musisz wykazać, że skorzystałeś z promocji. Potrzebne do tego jest świadectwo szkolne, dowód zakupów w dniach 22-25 czerwca 2017 i uzyskana wtedy karta rabatowa. O dodatkowe pieniądze można się starać do 19 grudnia 2018 roku. Ewentualna wypłata będzie miała formę karty bonusowej z rocznym okresem ważności.

ŻRÓDŁO:UOKiK

Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wybory samorządowe w Zabrzu DRUGA TURA

Wybory samorządowe w Dąbrowie Górniczej DRUGA TURA

Wybory samorządowe w Bytomiu DRUGA TURA