MedicaSilesia - Międzynarodowe spotkania Branży Medycznej

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:

Wydarzenie MedicaSilesia jest kolejnym krokiem umożliwiającym promocję gospodarczą województwa śląskiego, jako regionu nie tylko tradycyjnego przemysłu, ale innowacyjnych rozwiązań w obszarze technologii i wyrobów medycznych. Inicjatywa będzie również kolejnym etapem zwiększającym szanse na internacjonalizację śląskich przedsiębiorstw, komercjalizację wyników badań podmiotów i instytucji z naszego regionu oraz budowanie międzynarodowej sieci współpracy i wzmocnienie działalności eksportowej.

Podczas tegorocznej edycji, która odbywać się będzie w trakcie III Festiwalu Innowacji i Technologii zapraszamy na:

* Debaty eksperckie „Inteligentna Specjalizacja - Medycyna - jako poten-cjał eksportowy regionu, kluczowe tech-nologie jutra". W formie paneli eksperckich zostaną przeprowadzone debaty na temat po-ziomu innowacyjności, kierunków rozwoju województwa śląskiego w aspekcie lduczo-wych technologii i projektów w obszarze tech-nologii i wyrobów medycznych, światowych trendów w obszarze technologii medycznych i możliwości udział regionu szczególnie przedsiębiorstw w globalnych łańcuchach wartości. Tematami przewodnimi debat będą: robotyw medycynie, sztuczna inteligencja w medycynie.

* Wystawę innowacyjnych rozwiązań, na wspólnym stoisku zaprezentowane będą rozwiązania i oferta współpracy jednostek sek-tora badawczo-rozwojowego oraz uczelni, a także innowacyjnych rozwiązań, które two-rzone są przez przedsiębiorstwa w wojewódz-twie śląskim. W wystawie uczestniczyć będzie Krajowy Klaster Kluczowy MedSilesia - Śląska Sieć Wyrobów Medycznych, który zrzesza 97 podmiotów, głównie przedsiębiorstw oraz ldu-czowe jednostki ich B+R z województwa ślą-skiego. Podczas wystawy, będzie można zapo-znać się z możliwościami współpracy, obszara-mi specjalizacji, działalnością LIVING LAB

w obszarze normalizacji i wyrobów me-dycznych.

* Biznes MIXER, „7 grzechów głów-nych, które popełniasz w startupie", w trakcie sesji oprócz wykładów przewidziane będą panele Pitch Contest - dotyczące innowa-cyjnych pomysłów w obszarze medycyny. Bi-znes Mixer, to praktyczna wiedza, efektywna wymiana kontaktów, dzielenie się wiedzą.

* Networking, matchmaldng bezpośred-nie spotkania i możliwość zaprezentowania swojej oferty współpracy, przedstawienia swe-go potencjału do realizacji wspólnych przed-sięwzięć.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

- rejestracja na MedicaSilesia dostępna na:

www.fi-it.pl

*

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Zachodni