Memoriał Leszka Błażyńskiego [ZDJĘCIA]. Tłumy bokserskich kibiców w teatrze Rozbark

JAC
Memoriał Leszka Błażyńskiego 2014
Memoriał Leszka Błażyńskiego 2014 Leszek Błażyński jr
W sobotę i niedzielę w bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark odbył się IX. Bokserski Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego, dwukrotnego medalisty olimpijskiego i mistrza Europy. W turnieju startowało 60 zawodników z 19 klubów z 5 państw (Polska, Niemcy, Ukraina, Czechy i Kosowo), w większości juniorów i kadetów.

Nowa placówka kulturalna została otwarta w marcu. W sobotę zawody obserwował nadkomplet, ponad 400 widzów. To najwyższa frekwencja od otwarcia Teatru. W tym dniu swój ostatni pojedynek w karierze stoczył również Sylwester Klasa. Wychowanek Szombierek Bytom wprowadzany był do ringu przez rapera Cezetk, który skomponował utwór muzyczny na część boksera zatytułowany „Ostatni gong”.

Klasa w dobrym stylu pokonał Mateusza Śledzia z Bytomia. Najlepszym zawodnikiem Memoriału został senior Rafał Schöfer (MOSM Bytom), który wygrał w kategorii 69 kg. W klasyfikacji punktowej najlepiej wypadła drużyna Baden Württemberg. Niemieccy juniorzy nie przegrali ani jednego pojedynku, zwyciężając w sześciu kategoriach wagowych!

Wyniki ciekawszych walk finałowych

Kadeci
70 kg
Dawid Łakomiec (RUSHH Kielce) – Jakub Markaczewski (Copacabana Konin) TKO II.

Juniorzy
52 kg
Christos Cherakis (Baden Württemberg – Niemcy) – Andrij Tyszkowiec (Lwów – Ukraina) 2:1
69 kg
Robert Suchy (MOSM Bytom) – Mario Plachetka (Gjilan – Kosowo) 3:0
69 kg
Dominik Cieślik (JKB Jawor Team Jaworzno) – Marcin Kowalczyk (UKS Śląsk Ruda Śląska) 2:1