Memy po meczu Anglia - Dania: Sterling faulowany przez sznurówkę. "Nie mam wątpliwości"

JAC
Memy po meczu Anglia - Dania.W pojedynku Anglii z Danią 90 minut znów nie wystarczyło do wyłonienia zwycięzcy i o zwycięstwie Anglików 2:1 i ich awansie do finału zadecydowało trafienie Harry'ego Kane'a z karnego w dogrywce. Zobaczcie memy po meczu Anglia - Dania.Czy był faul w polu karnym? Czy powinien być podyktowany karny za upadek Sterlinga?Zobacz kolejne memy. Przesuwaj memy w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Internet
Anglia - Dania 2:1 po kontrowersyjnym rzucie karnym na Wembley. Kibice momentalnie zareagowali i tworzą doskonałe piłkarskie memy. Po wtorkowym meczu Włochów z Hiszpanami kibice nie spodziewali się, że na Wembley zobaczą równie emocjonujące spotkanie, a jednak drugi półfinał też dostarczył im wielu wrażeń. W pojedynku Anglii z Danią 90 minut znów nie wystarczyło do wyłonienia zwycięzcy i o zwycięstwie Anglików 2:1 i ich awansie do finału zadecydowało trafienie Harry'ego Kane'a z karnego w dogrywce. Zobaczcie memy po meczu Anglia - Dania.

Memy po meczu Anglia-Dania: Samobój królem strzelców Euro, Schmeichel jak Tomaszewski

Euro 2020 zapisze się w historii mistrzostw Europy jako turniej z największą liczbą trafień samobójczych i dogrywek. Internauci żartowali, że królem strzelców imprezy zostanie gol samobójczy, bowiem w dotychczasowych spotkaniach aż 11 bramek to były swojaki. W meczu Anglia - Dania również przydarzył się samobój, a jego autorem był kapitan Duńczyków Simon Kjaer, który tak pechowo uprzedził we własnym polu bramkowym Raheema Sterlinga, że pokonał Kaspera Schmeichela.

ZOBACZCIE NAJLEPSZE MEMY PO MECZU ANGLIA - DANIA

Skoro już o bramkarzu Duńczyków mowa to był on prawdziwym bohaterem meczu. Mający polskiego dziadka Schmeichel był na Wembley jak ściana dokonując w bramce prawdziwych cudów. 34-letni golkiper Leicester obronił nawet rzut karny Harry'ego Kane'a w 104 minucie i skapitulował dopiero po dobitce kapitana Anglików. W polskim Interenecie natychmiast pojawiły się porównania Schmeichela do Jana Tomaszewskiego, który w 1973 r. na Wembley też bronił znakomicie.

Karny Kane'a wzbudził ogromne kontrowersje, bowiem zdaniem większości fachowców faulu w polu karnym Duńczyków nie było. Holenderski arbiter Danny Makkelie prowadzący spotkanie w Londynie nawet po podpowiedzi VAR nie zmienił jednak zdania i wskazał na jedenastkę.

- Nie mam wątpliwości, że to był karny. Wbiegłem w pole karne i rywal wstawił nogę przed moją nogę – powiedział tuż po zakończeniu meczu Sterling.

Duńczycy bronili się bardzo dzielnie, ale ostatecznie odpadli z rywalizacji. Za swoją postawę na Wembley na pewno zasłużyli jednak na wielki szacunek.

Memy po meczu Anglia - Dania: Sterling faulowany przez sznur...

Euro 2020 to także turniej dogrywek i rzutów karnych. Mecz Anglia - Dania był już siódmym w tym turnieju, w którym nie udało się wyłonić zwycięzcy w ciągu regulaminowego czasu gry. To dokładnie połowa spotkań na tej imprezie rozgrywanych systemem pucharowym, a więc takich, które musiały zakończyć się wygraną jednej z drużyn. W niedzielnym finale Anglia zagra z Włochami i kto wie czy to spotkanie też nie zakończy się dogrywką.

Memy po meczu Włochy - HiszpaniaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE