MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mężczyźni o tych imionach to prawdziwe złote rączki. Na pewno znasz chociaż jednego z nich. Zobacz znaczenie swojego imienia

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Jednego z nich na pewno znasz. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jednego z nich na pewno znasz. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE arc
Mężczyźni o tych imionach to prawdziwe złote rączki. Na pewno znasz chociaż jednego z nich. Czy on także jest techniczne uzdolniony? Okazuje się, że wiele osób przywiązuje uwagę do cech, jakie przypisywane są osobom, noszącym konkretne imiona. Zapewne niejeden czytelnik tak zwanego imiennika zastanawia się, na ile przedstawione tam charakterystyki ludzkich osobowości idą w parze z faktycznym usposobieniem właścicieli poszczególnych imion. Chociaż do opisów tego typu podchodzimy z rezerwą, to jednak niektóre z nich całkiem trafnie ujmują charakter oraz predyspozycje znajomych nam osób. Zobacz dziesięć proponowanych imion mężczyzn, którzy uchodzą za prawdziwe złote rączki.

Każde imię – zarówno męskie jak i żeńskie – ma swoją historię, która niejednokrotnie sięga czasów starożytnych. Pod wpływem wielu rozmaitych czynników imiona kształtowały się na przestrzeni wieków i lat. Niektóre też powstały jako skrócone wersje innych bądź od męskich form zaczęto tworzyć żeńskie odmiany. Wraz z biegiem czasu, znaczenie imion zmieniało się oraz wzbogacało o nowe elementy. Przypisywano im znaki zodiaku oraz konkretne cechy ludzkie. Tworząca się wokół nich charakterystyka noszących je osób spowodowała, że powstały tak zwane imienniki, w których można znaleźć niemal definicje konkretnych imion. Na powstanie ich opisów miały też wpływ rozmaite postaci z kart historii – w tym świętych, którzy dla chrześcijan, mających takie jak oni imiona, stali się patronami. Zapoznawanie się z pochodzeniem imion daje zatem niezliczone możliwości ich interpretacji znaczeniowej i czyni je niezgłębionym oceanem. Żadne z imion, jakie nosimy nie jest więc przypadkowe.

Nadanie imienia dziecku wydaje się z pozoru niczym trudnym i błahostkowym, jednak jak się okazuje, nie jest w cale takie proste. Jedni wolą imiona brzmiące nowocześnie, inni stawiają na tradycyjne, a coraz częściej daje się słyszeć takie, jakie dawniej nosili nasi dziadkowie i babcie. Niewątpliwie mają one swój urok, który leży w prostocie, a bardzo często ich wybór wiąże się z jakąś rodzinną tradycją. Niektórzy mają po prostu sentyment do pewnych imion bądź kojarzą im się one z kimś wyjątkowym. Do tego niejednokrotnie dochodzą kwestie związane właśnie z ich pochodzeniem albo życiorysami osób, które je nosiły i zapisały się na kartach historii. Ponadto, trzeba też pamiętać, że imię musi dobrze komponować się z nazwiskiem, a przede wszystkim – nie może stać się powodem kpin czy ośmieszania jego właściciela.

Warto zauważyć, że wiele osób zwraca uwagę na cechy, jakie przypisywane są osobom, noszącym konkretne imiona. Sprawdzają więc, które z nich będą pasować do ich dzieci. Do tak zwanych imienników sięgają także ludzie, przejawiający zainteresowanie tym, jakie cechy mogą posiadać na przykład nowo poznane przez nich osoby. Oczywiście, wszelkie takie opisy należy traktować z przymrużeniem oka, chociaż przy wielu można mieć wrażenie, że całkiem trafnie ujmują charakter oraz predyspozycje znajomych nam osób. Zapewne niejeden czytelnik imiennika zastanawia się, na ile przedstawione tam cechy ludzkie idą w parze z faktycznym usposobieniem właścicieli poszczególnych imion.

W związku z tym, że kryteriów poszukiwań i inspiracji jest naprawdę sporo, w załączonej przez nas galerii można znaleźć wybrane imiona męskie, których posiadacze uchodzą za prawdziwe złote rączki. Zobacz dziesięć proponowanych imion mężczyzn, którzy najlepiej radzą sobie z codziennymi, technicznymi wyzwaniami.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Błysk i cekiny czyli gwiazdy w Cannes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera