MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasta w Śląskiem z największą liczbą singielek. Sprawdź, gdzie w naszym regionie mieszka najwięcej panien!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Odsetek singielek: 26,2%
Odsetek singielek: 26,2%
Miasta w Śląskiem z największą liczbą singielek uwzględniono w rankingu ogólnopolskim, opublikowanym przez serwis polskawliczbach.pl. Zestawienie to przygotowano w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego dla powiatów z 2021 roku. Na ogólnokrajowej liście znajdują się również dane o łącznym odsetku wszystkich singli w poszczególnych miastach. Pod tym względem, pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Poznań, a dalej Wrocław, Kraków i Warszawa. To w tych wojewódzkich stolicach mieszka najwięcej panien oraz kawalerów. Jak się okazuje, wiele pozycji w zestawieniu ogólnym nie pokrywa się z układem miejsc w pozostałych dwóch wykazach, uwzględniających same kobiety lub tylko mężczyzn. W przypadku pań, ranking ogólnopolski otwierają jednak te same miasta. W skali ogólnokrajowej stolica województwa śląskiego zajmuje dopiero siedemdziesiątą szóstą pozycję w zestawieniu, zawierającym dane o łącznym odsetku wszystkich singli. Pod względem największej liczby panien, znalazła się już znacznie wyżej, bo na czternastym miejscu. Kolejne dwa śląskie miasta osiągnęły wskaźniki niższe niż w przypadku Katowic o niecałe dwa procent i zajmują one pozycje dopiero od czterdziestego punktu w rankingu. Sprawdź, gdzie w naszym regionie mieszka najwięcej panien!

Odsetek singielek w skali ogólnopolskiej

Ranking ogólnopolski, w którym uwzględniono miasta z największą liczbą singielek oparto o dane Głównego Urzędu Statystycznego dla powiatów z 2021 roku. W zestawieniu, przygotowanym i opublikowanym przez serwis polskawliczbach.pl wzięto pod uwagę stan cywilno-prawny kobiet w wieku od piętnastego roku życia. Jak się okazuje, w roku 2021 odsetek panien w Polsce wyniósł 24,6 procenta. Zgodnie z danymi, zebranymi przez Główny Urząd Statystyczny najwięcej singielek odnotowano wówczas w Poznaniu, gdzie wartość wskaźnika znalazła się na poziomie 33,7 procenta. Na drugim miejscu na liście ogólnokrajowej widnieje Wrocław z wynikiem 33 procent. Trzecia i czwarta pozycja należą kolejno do Krakowa oraz Warszawy, gdzie odsetek panien osiągnął taką samą wartość – 32,3 procenta. W skali wojewódzkiej, najwięcej singielek stwierdzono w dolnośląskim, pomorskim, małopolskim i mazowieckim, zaś śląskie znalazło się na czternastym miejscu.

Odsetek singielek w poszczególnych województwach:

 • Województwo dolnośląskie – 26,6% panien
 • Województwo pomorskie – 26,2% panien
 • Województwo małopolskie – 26,1% panien
 • Województwo mazowieckie – 26,1% panien
 • Województwo wielkopolskie – 25,5% panien
 • Województwo lubuskie – 25,4% panien
 • Województwo kujawsko-pomorskie – 24,8% panien
 • Województwo podkarpackie – 24,5% panien
 • Województwo warmińsko-mazurskie – 24,3% panien
 • Województwo zachodniopomorskie – 23,4% panien
 • Województwo opolskie – 23,3% panien
 • Województwo podlaskie – 23,2% panien
 • Województwo lubelskie – 23,0% panien
 • Województwo śląskie – 22,6% panien
 • Województwo łódzkie – 22,5% panien
 • Województwo świętokrzyskie – 21,6% panien

Katowice na czele śląskich miast

Zgodnie z danymi, udostępnionymi przez Główny Urząd Statystyczny stolica województwa śląskiego zajmuje dopiero siedemdziesiątą szóstą pozycję w ogólnopolskim zestawieniu, zawierającym dane o łącznym odsetku wszystkich singli w poszczególnych miastach. Pod względem największej liczby panien, znalazła się już znacznie wyżej, bo na czternastym miejscu. W Katowicach w 2021 roku odnotowano bowiem 27,3 procenta kobiet stanu wolnego. W kolejnych dwóch śląskich miastach odsetek singielek jest niższy niż w przypadku stolicy naszego województwa o niecałe dwa procent. Warto też dodać, że poza Katowicami, pozostałe miasta w regionie zajmują pozycje dopiero od czterdziestego miejsca w rankingu ogólnopolskim, dotyczącym liczby kobiet stanu wolnego.

W załączonej galerii prezentujemy miasta w Śląskiem z największą liczbą singielek. Sprawdź, gdzie w naszym regionie mieszka najwięcej panien!

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni